w

Czy GTA 6 będzie posiadać największą mapę z otwartym światem w historii?

Społeczność zastanawia się, czy GTA 6 zachwyci graczy wielkością mapy.


Fani serii Grand Theft Auto zastanawiają się, czy “Szóstka” będzie miała większą mapę, niż GTA 5. Duże, otwarty światy są zawsze ogromnym atutem takich produkcji, jak gangsterski tytuł Rockstar Games.

Oczywiście nie jest to żadnym wyznacznikiem jakości gry, ponieważ “Czwórka” miała mniejszą mapę w porównaniu do San Andreas, a mimo to jest oceniana jako rewolucyjna pod względem fabuły czy samej rozgrywki.

GTA 6 będzie miało największą mapę z otwartym światem w historii?

Z założenia większa mapa oznacza więcej treści, które zawiera gra, lecz w rzeczywistości nie jest prawdą, czego świetnym przykładem jest Fuel. Tytuł posiadał ogromny, otwarty świat, lecz nie odniósł sukcesu ze względu na średnią mechanikę gry i niedobór ciekawej zawartości. Z drugiej strony seria Batman Arkham pokazuje, że skromny świat pozwala pomieścić zaskakującą ilość różnych rzeczy.

W przypadku GTA: San Andreas można mówić o całkiem obszernej mapie oraz całej gamie interesujących funkcji, a także ogólnych ulepszeń mechaniki gry. Deweloperzy Rockstara prawdopodobnie przyjęli filozofię, że “większe, znaczy lepsze”, co widać po ostatnich tytułach. Mapy w GTA 5 i Red Dead Redemption 2 były naprawdę rozbudowane, zatem można wnioskować, że tendencja wzrostowa map będzie się utrzymywać.

Być może Rockstar Games zamierza zaskoczyć świat i miejsce akcji GTA 6 będzie naprawdę obszerne. Niektórzy nie wahają się nawet twierdzić, że programiści szykują “największą mapę z otwartym światem w historii”. Jeśli przy tym zaopatrzą tytuł w sporą ilość treści, to może być to największe dzieło tego producenta.