w

GTA 6 miałoby wyjść 7 listopada? Rzekoma podpowiedź w nowej aktualizacji GTA Online

Doszło już do tego, że gracze łączą konkretne litery z napisu, tworząc w ten sposób zapowiedź GTA 6. O co w tym chodzi?


Wśród społeczności GTA 6 bardzo głośno zrobiło się o konkretnej dacie, czyli 7 listopada 2020. Skąd to się w ogóle wzięło? Okazuje się, że źródłem filmów i doniesień na ten temat jest nowa aktualizacja GTA Online.

Na Twitterze pojawia się grafika, która na pierwszy rzut oka nie jest jakoś specjalnie powiązana z kolejną częścią Grand Theft Auto. Gracze są jednak przekonani, że odnaleźli w tym klucz.

GTA 6 wyjdzie 7 listopada?

Rockstar uwielbia wprowadzać do swoich gier i komunikacji Easter Eggi i różnego rodzaju podpowiedzi. Ta jednak musiałaby być naprawdę mocno skomplikowana. Gracze w nazwie “VETIR” dopatrzyli się puszczonego w ich stronę oczka.

Dlaczego? Według postów na Reddicie, słowo “VETIR” rozkłada się idealnie na “GTAI”, łącząc pierwsze “V” oraz pionową kreskę od “E”. Skąd jednak informacja o 7 listopada? To już połączenie “T”, “I” oraz kreski od “R”. W efekcie wychodzi tutaj coś takiego:

VI: 7.11

Wszystko dlatego, że “T” przypomina wyglądem cyfrę 7, kropka na górze miałaby być przerywnikiem między dniem a miesiącem.

Warto wspomnieć, że 7 listopada to niedziela – w ten sam dzień tygodnia zapowiedziano także Red Dead Redemption 2. Oczywiście to niczego nie dowodzi, ale jest małą cegiełką w tej całej teorii.

Czy warto w to wierzyć? Do wszystkich informacji odnośnie Grand Theft Auto 6 należy podchodzić z olbrzymim dystansem. Głównie dlatego, że Rockstar oficjalnie niczego nie potwierdziło ani też niczemu nie zaprzeczyło. Tytuł nadal jest zawieszony gdzieś pomiędzy plotkami, przeciekami i domysłami społeczności.