w

GTA 6 może pojawić się już w przyszłym roku? To sugeruje wiadomość opublikowana przez wydawców

Rozmowa z inwestorami Take-Two Interactive rzuca nieco światła na premierę kolejnej odsłony GTA.


GTA 5 zostało wydane 10 lat temu, więc fani od dawna wyczekują informacji na temat kolejnej odsłony. Mimo że dotychczas twórcy nie dzielili się poczynaniami ze społecznością, poniekąd zostali przyciśnięci do ściany, kiedy pojawiły się wycieki sporej ilości materiałów z rozgrywki. Potwierdzono wtedy, że trwają prace nad kolejną częścią GTA, jednak nie wiadomo było nic na temat rozgrywki czy premiery.

Teraz Take-Two Interactive – wydawca powiązany z Rockstar Games, które tworzy GTA 6, publikuje interesujący wpis, który sugeruje premierę kolejnej odsłony jednej z najpopularniejszych serii na świecie.

Premiera GTA 6 już wkrótce?

Podczas rozmowy z inwestorami Take-Two powiedziało, że rok fiskalny 2025 ustanowi „nowe standardy w branży”. Są to te same słowa, których firma użyła wcześniej, omawiając GTA 6. Dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, stwierdził ponadto, że firma „osiągnie ponad 8 miliardów dolarów w rezerwacjach netto”, co jeszcze bardziej podsyciło hype na wyczekiwany tytuł Rockstaru.

Patrząc w przyszłość, rok fiskalny 2025 jest bardzo wyczekiwanym rokiem dla naszej firmy. Przez ostatnie kilka lat przygotowywaliśmy naszą działalność do wydania niezwykle solidnej listy projektów, które naszym zdaniem doprowadzą naszą firmę do jeszcze większego sukcesu. W roku fiskalnym 2025 spodziewamy się wkroczyć w tę nową erę, wprowadzając na rynek kilka przełomowych tytułów, które naszym zdaniem wyznaczą nowe standardy w naszej branży i pozwolą nam osiągnąć ponad 8 miliardów dolarów w rezerwacjach netto i ponad 1 miliard dolarów w skorygowanych nieograniczonych przepływach pieniężnych. Oczekujemy, że utrzymamy tę dynamikę, zapewniając jeszcze wyższy poziom wyników operacyjnych w roku fiskalnym 2026 i kolejnych latach.

W rozmowie z gamesindustry.biz Zelnick stwierdził, że nie odnosił się do żadnych „konkretnych tytułów”, a raczej do zakresu gier, nad którymi trwają prace.

Wierzymy, że nasze cele są wysoce osiągalne. Niezwykle rzadko mówimy o planach w latach, a kiedy to robimy, to dlatego, że mamy wysoki stopień pewności. Jest to odzwierciedlenie tego, w co inwestujemy od lat. Zaczynamy widzieć, jak przynosi to owoce w roku fiskalnym 2024, a w roku fiskalnym 25 spodziewamy się wielkich sukcesów.

Wcześniejsze plotki sugerowały, że GTA VI ukaże się w 2024 roku, a informacja opublikowana przez wydawców zdaje się z tym zgadzać. Mimo to nie należy traktować tych spekulacji jako pewnika. Fani z pewnością mogą jednak liczyć na to, że premiera zbliża się sporymi krokami i już za jakiś czas będą pojawiały się oficjalne informacje od twórców.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z GTA