w

GTA 6 w Chicago? Czym jest materiał, który przedstawia się jako nowy przeciek?

W sieci pojawiło się mnóstwo informacji odnośnie tego, że GTA 6 osadzone zostanie w Chicago.


GTA 6 jest ewenementem, jeżeli chodzi ilość informacji o grze, której twórcy nie udostępnili do tej pory żadnych, potwierdzonych i oficjalnych informacji. Społeczność poświęcona “szóstce” jest jedną z najbardziej aktywnych w sieci mimo tego, że gry jeszcze nie ma i nie wiadomo tak naprawdę, czy w ogóle powstaje.

Co jakiś czas do internetu “wyciekają” materiały, które mają być powiązane z GTA 6. Dokładnie tak było w tym przypadku, gdy sieć obiegły kilkudziesięciominutowe filmy z produkcji przypominającej Grand Theft Auto, ale osadzonej w Chicago.

O co tutaj chodzi?

Na Twitterze, Reddicie, Discordach pokazywane były wycinki z filmu, który miał pokazywać GTA 6. Patrząc na to rzeczywiście można było odnieść wrażenie, że to jakiś duży przeciek. Wszystko przez to, że na ekranie pojawiały się postacie z GTA, sama mechanika gry, stworzony świat i wszystko wokół wskazywało, że rzeczywiście jest to Grand Theft Auto.

Jakie jest rozwiązanie tej zagadki? Bardzo proste. To wycinki z filmu, prezentującego kolejną już aktualizację modyfikacji do GTA 5. Nic więc dziwnego, że wzięto to za przeciek.

Co zabawne, nazwa twórcy jednego z modów jest dziwnie znajoma, jeżeli chodzi o język polski “Deku*winator”. Pełny film znajduje się na Youtube i jest ogólnodostępny. Ma w tym momencie nieco ponad 50 tysięcy wyświetleń.

Nadal nie ma żadnych oficjalnych informacji o kolejnej części GTA. Wszystkie wiadomości polegają na niedopowiedzeniach, przeciekach, lub małych podpowiedziach od osób współpracujących z Rockstarem.