w

GTA Online będzie oparte na silniku RDR2? Ta linijka kodu może na to wskazywać

GTA Online będzie ulepszone na konsolach nowej generacji? Wiele na to wskazuje.


Rockstar Games w ubiegłym roku ogłosiło, że w 2021 roku wyda rozszerzoną i ulepszoną edycję GTA Online na konsole nowej generacji i komputery PC. Deweloperzy nie poinformowali jednak co tak naprawdę kryje się za tymi słowami, dlatego leakerzy postanowili sami odnaleźć odpowiedź. Eksplorowali linijki kodu produkcji, aż wreszcie natrafili na bardzo interesujący fragment, dotyczący silnika gry.

GTA Online na silniku RDR2? Co to oznacza?

Tez2 i Alk8or, czyli dwóch naprawdę rzetelnych leakerów, znaleźli w kodzie tytułu wiersz:

rage::fwuiMessageBase

Jest to pozorne odniesienie do wersji silnika RAGE, który gracze mogą bezpośrednio znać z tytułu Red Dead Redemption 2. W chwili obecnej nie ma oficjalnych informacji na ten temat, jednak śmiało można spekulować, iż GTA Online będzie oparta właśnie na tym silniku.

Co to oznacza dla graczy? Przede wszystkim zdecydowanie lepszą optymalizację produkcji oraz większą liczbę FPS-ów. Ten silnik przewyższa swojego potencjalnego poprzednika pod ogromem czynników.

Liczne przecieki wskazują na to, że GTA Online będzie rzeczywiście lepsze na konsolach nowej generacji i po aktualizacji na komputerach, jednak nie należy oczekiwać całkowitej zmiany. Update będzie znaczący, tytuł zdecydowanie lepszy, ale nie wprowadzi zmian na ogromną skalę.

DołączObserwuj
Więcej z GTA