w

Nowe patenty Rockstara zdradzają pierwsze informacje o GTA 6, które faktycznie da się potwierdzić

Do tej pory nie dało się potwierdzić żadnych informacji, jakie pojawiały się w temacie GTA 6. To się powoli zmienia.


Gracze w końcu złapali sensowny trop, który faktycznie może prowadzić do GTA 6. Wszystko przez patenty, jakie Rockstar zgłaszał. Okazuje się, że można z nich wyczytać naprawdę ciekawe rzeczy. Wszystko zaczęło się od patentu związanego ze sztuczną inteligencją.

W skrócie, bardzo możliwe, że nowe GTA nie będzie potrzebowało ekranów wczytywania w wersji Online. Pozwoli na stworzenie bardziej zaawansowanych NPC, większy ruch i większą ilość samych graczy w jednej sesji.

Zmiana w kwestii sąsiedztw

Użytkownik Reddita, który w ogóle zaczął temat prześledził wszystkie zgłoszone przez Rockstar patenty. Zainteresowało go mocno to, co deweloperzy opatentowali w 2017 roku. Chodziło wówczas o sąsiedztwo.

Paten ma mówić o tym, że budynki i okolica w grze będzie się zmieniać w zależności od sytuacji. Budynki mogą się rozbudowywać, ale mogą także popadać w ruinę. To coś, co może kompletnie odmienić całe GTA. Łatwo sobie wyobrazić, że na bazie czynów głównego bohatera okolica, w której mieszka zaczyna popadać w ruinę, ludzie się wyprowadzają etc.

Nie wiadomo jednak, czy na pewno mowa tutaj o następnej części Grand Theft Auto, natomiast gracze nie mają żadnych wątpliwości, że skoro Rockstar chce:

  • Polepszyć sztuczną inteligencję
  • Ukrócić ekrany ładowania
  • Poprawić system jazdy AI
  • Zagęścić bardziej ruch
  • W końcu wprowadzić zmieniającą się okolicę

To musi tutaj chodzić o kolejną grę, a nie o ciągłe poprawki do obecnego GTA Online.