w

Roleplay będzie oficjalną częścią GTA 6? Rockstar wykupił twórców FiveM, największej platformy do RP

Rockstar pochwalił się w swoich mediach społecznościowych, że od teraz twórcy największej platformy do Roleplayu w GTA są oficjalną częścią firmy.


Każdy, kto choć raz grał w GTA lub Red Dead Redemption wie, że oprócz samych trybów fabularnych i Online, w których można grać z innymi graczami, istnieją też serwery Roleplay. Do tej pory były one tworzone przez fanów i nie były oficjalną częścią gier od Rockstara.

Teraz jednak okazuje się, że firma zatrudniła w swoje szeregi twórców największej platformy do Roleplayu w GTA i RDR. Czy to oznacza, że GTA 6 pojawi się już oficjalnie Roleplay?

Cfx.re wykupione przez Rockstar

Cfx.re to grupa, która nieoficjalnie tworzy platformy umożliwiające hostowanie serwerów roleplay w GTA 5 i RDR 2. Na pewno choć raz słyszeliście o FiveM lub RedM.

Okazuje się, że od teraz grupa Cfx.re należy oficjalnie do zespołu Rockstar Games. Poinformował o tym sam Rockstar w swoich mediach społecznościowych.

Co to oznacza? Nie do końca wiadomo, jakie plany ma Rockstar względem zespołu, jednak bardzo możliwe, że firma będzie chciała wprowadzić tryb Roleplay oficjalnie do GTA 6, zaraz obok trybu fabularnego i Online lub po prostu w trybie Online.

https://www.rockstargames.com/newswire/article/8971o8789584a4/roleplay-community-update

W oficjalnym wpisie Rockstar zaznacza, że chce wprowadzić do gry modyfikacje, które są tworzone przez graczy. Ludzie w komentarzach są naprawdę mile zaskoczeni. Najbardziej podoba im się fakt, że Rockstar, zamiast pozywać modderów i niszczyć ich pracę, zatrudnia ich i chce z nimi współpracować.

To naprawdę dobra wiadomość dla wszystkich. Widać, że firmie zależy na tym, aby gra się rozwijała, a nie tylko przynosiła to, co poprzednie części Grand Theft Auto. Na więcej informacji zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak na pewno jest na co czekać.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z GTA