w

Co na ten moment wiadomo o GTA 6? Przecieki i plotki o nowej produkcji Rockstar

Informacje dotyczące GTA 6. Co wiadomo o kolejnej odsłonie kultowej serii?


Przez ostatnie lata pojawiało się multum informacji na temat nadchodzącej produkcji studia, mimo że ta oficjalnie nie została nawet ogłoszona. Ostatecznie wyciek gameplayu z najnowszego GTA potwierdził, że Rockstar faktycznie nad nim pracuje, co znacząco podbiło hype.

Na temat GTA 6 dalej nie pojawiło się wiele oficjalnych informacji, jednak nie przeszkadza to fanom w spekulowaniu na temat tego, co się w nim pojawi. Liczne przecieki oraz spekulacje na podstawie pozyskanych z różnych źródeł informacji pozwalają nieco przyjrzeć się temu, jak może wyglądać kolejna odsłona kultowej serii.

Co wiadomo o GTA 6?

Czy GTA 6 zostało oficjalnie zapowiedziane?

Deweloperzy ogłosili najnowszą odsłonę GTA, jednak miało to miejsce dopiero w lutym 2022 roku. Studio ucierpiało w efekcie ogromnego wycieku. Twórcy potwierdzili, że GTA 6 jest nie tylko rozwijane, ale także zdradzili kilka innych szczegółów ujawnionych przez wyciek, o których plotkowano od jakiegoś czasu.

Czy wiadomo, na jakich platformach pojawi się najnowsze GTA?

Na ten moment odpowiedź na to pytanie pozostaje nieznana. Najnowsze przecieki mówią, że GTA 6 pojawi się tylko na sprzęcie nowej generacji. Oznaczałoby to, że zostanie wydane na PS5, Xbox Series X/S oraz PC. Ze względu na odległą datę premiery gry trudno spodziewać się jej na konsolach, jak PS4 czy Xbox One.

Data premiery GTA 6

Na temat daty premiery nie pojawiły się żadne oficjalne informacje. W sieci nie brakuje jednak wiadomości z trzeciej ręki, którą w tym przypadku może być Tez2, na którym zazwyczaj można polegać. Zgodnie z jego ostatnim wpisem dotyczącym GTA 6 deweloperzy chcieliby wyrobić się przed świętami w roku 2024. Jego zdaniem nie jest jednak wykluczone, że data może zostać przesunięta na wczesny rok 2025.

Gameplay GTA 6

18 września w sieci pojawiły się pierwsze gameplaye z najnowszej odsłony gry. Publikowano zarówno mniejsze klipy z różnymi animacjami, jak i bardziej rozbudowane materiały z pełnymi sekwencjami napadów i strzelanin z policjantami. Mimo dystansu, który starali się utrzymać dystans, biorąc pod uwagę to, jak dobrze Rockstar strzeże tajemnicy, ostatecznie potwierdzono, że przecieki były prawdziwe.

W leakach ujawniono wszystko – od potwierdzenia powrotu do Vice City jako głównej lokalizacji po nagrania wcześniej ujawnionych protagonistów. Biorąc pod uwagę to, że na temat kolejnego GTA nie pokazywano wcześniej żadnych informacji, przeciek miał ogromny wpływ na odbiór całej produkcji.

Czy w GTA 6 będzie crossplay?

Na ten moment żadna z produkcji Rockstar nie zapewniała crossplayu i nadal nie wiadomo, jak będzie to wyglądało w kolejnej odsłonie GTA. Być może brak informacji oznacza, że po raz pierwszy gracze konsolowi będą mogli wchodzić w interakcję z tymi, którzy grają na komputerach stacjonarnych.

Setting GTA 6 i plotki na temat rozmiaru mapy

Mimo że ostatecznie żadna z map nie została potwierdzona, gameplaye sugerują, że będą to klimaty Vice City, a klasyczne miejsca będą zaledwie częścią tego, co będzie można zwiedzić w kolejnym GTA.

Wyciek, który pojawił się w 2018 roku, szczegółowo opisywał ogromny świat wraz z wieloma innymi elementami gry. Teraz jednak leaker, Tom Henderson – znany również jako LongSensation na YouTube – zasugerował, że 80% przecieków z Project Americas to fake.

Wcześniejsze przecieki nie mówiły o Vice City jako centralnym punkcie mapy, zwracając uwagę na to, że dostępny będzie cały stan Floryda. W tym przypadku mapa miałaby obejmować współczesną wersję Miami i być wielkości GTA 5 oraz RDR 2 razem wziętych.

W marcu 2022 roku natomiast Michael Pachter stwierdził, że GTA 6 będzie zawierało wiele kontynentów.

Z tego, co rozumiem, jest to połączenie Vice City, San Andreas, Liberty City i Europy. Na pewno pojawi się tam Londyn.

Najnowsze przecieki wskazują na to, że mapa będzie naprawdę duża. Nie tylko będzie największą, jaką dotychczas wypuściło studio, ale ma zachwycać również pod innymi względami. Jest bardzo dokładnie zaprojektowana i zawiera multum rzeczy do zrobienia. Sama eksploracja będzie mogła zająć więc nawet setki godzin.

Wiele wskazuje na to, że gracze faktycznie będą mogli ponownie odwiedzić miasto podobne do Vice City. Mowa między innymi o opublikowanej przez Rockstar ofercie pracy dotyczącej poszukiwań artysty VFX.

Szukamy kogoś, kto pomógłby zanurzyć gracza w wiarygodnym świecie – od wykorzystania efektów otoczenia przez owady, które pojawiają się wokół gracza czy deszcz kapiący z budynków, po zniszczenia na dużą skalę, takie jak wieżowce rozbijające się o ziemię.

Raport Bloomberga sugerował, że roboczy tytuł GTA 6 to Project Americas, a gra będzie osadzona głównie w fikcyjnej wersji Miami i okolic. Jest wysoce prawdopodobne, że będzie to właśnie Vice City, które jest zasadniczo Miami w uniwersum GTA.

W raporcie stwierdzono również, że gra będzie ewoluować i rozwijać się w czasie, dodając nowe miasta i regiony w całym cyklu życia. Prawdopodobnie będzie to obejmowało zawartość fabularną, rozszerzenie mapy świata lub lokacje, które będzie można odwiedzić. Aktualizacje te mogą również pojawić się jako część stale rozwijającego się następcy GTA Online.

Plotki o Vice City krążyły przez cały 2021 rok, ponieważ wyciekły zrzuty ekranu, a nawet stacje radiowe, a fani podwoili teorię. Pełny film przedstawiający rzekomą mapę GTA 6 pojawił się 8 lipca.

Historia GTA 6 oraz postacie

Mimo że niektóre plotki sugerują, że fabuła GTA 6 została już ukończona, istnieje wiele spekulacji na temat liczby grywalnych postaci w GTA 6. Historyczny przeciek GTA 6 ujawnił, że w grze pojawi się dwóch bohaterów, mężczyzna i kobieta, a historia będzie miała klimat podobny do Bonnie i Clyde.

Sugeruje to, że historia będzie przedstawiać parę uciekającą przed władzami po serii napadów, co zdecydowanie brzmi jak coś, co mogłoby pojawić się w GTA. Pozwoliłoby to również na wykorzystanie mechaniki przełączania postaci wprowadzonej w GTA 5.

Przecieki i teasery GTA 6

Wokół gry pojawiło się wiele innych przecieków, a fani serii wychwycili szereg ofert pracy od Rockstar North, począwszy od stylistów kostiumów i garderoby postaci.

Ostatnio gracze spekulowali, że Rockstar pokazał zrzuty ekranu z GTA 6 w GTA Online na nowej serii koszulek, które zostały dodane w ostatniej aktualizacji.

Dwa rzekome przecieki stały się wirusowe na Twitterze 25 czerwca, twierdząc, że fabuła GTA 6 będzie miała miejsce na Kubie, w Kolumbii i Miami. Jeden z przecieków twierdzi, że gra zostanie osadzona w 2022 lub 2023 roku. Autor przecieku, „SaycheeseDGTL”, twierdzi, że uzyskał te informacje od „Rockstar Games Insider”. Drugi przeciek od użytkownika „RapTV” twierdzi, że gra zostanie wydana „już w 2023 roku”.

Oczywiście przecieki pozostają niepotwierdzone i nie powinno brać się ich za pewniak.

Nadchodzące trailery

W lutym 2021 roku na Reddicie pojawiło się nowe ogłoszenie o pracę na stanowisko „Cinematic Gameplay Capture Artist” w nowojorskim studiu Rockstar:

Ta rola jest odpowiedzialna za kręcenie materiałów filmowych w grze do wykorzystania w kampaniach internetowych i telewizyjnych. Zespół Gameplay Capture współpracuje z naszymi zespołami zajmującymi się edycją wideo i zwiastunami, aby tworzyć wyjątkowe filmy wykorzystujące wyłącznie ujęcia z gry.

W 2020 roku pojawiło się kolejne ogłoszenie o pracę dla montażysty wideo, który miał tworzyć atrakcyjne treści w „60-sekundowym formacie” – co brzmi bardzo podobnie do zwiastunu – i zostało opublikowane dopiero w styczniu 2021 roku.

Równo rok od tego ogłoszenia o pracę pojawiały się informacje, które mówiły, że zwiastun GTA 6 miał pojawić się jesienią 2022 roku. Tak się jednak nie stało.

Nawiązując do powyższych plotek, Alex Gonzalez AKA El Nitro 56 jest artystą hip-hopowym, który najwyraźniej pracuje nad muzyką do GTA 6. W usuniętym już tweecie stwierdził, że zwiastun już się zbliża. Fakt, że został on usunięty, zaciekawił wielu fanów i wzbudził w nich nadzieję, że faktycznie coś może być na rzeczy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z GTA