w

Take-Two odpowiada na plotki o GTA 6, a gracze zdecydowanie nie są zadowoleni

Take-Two, czyli właściciel Rockstara opublikował informację, która dość mocno zasmuciła wszystkich graczy, którzy czekali na GTA 6.


W sieci ostatnio pojawiła się głośna plotka o wydaniu GTA 6. Wszystko przez zespół “City Morgue”, który opublikował na swoim Instagramie następujące zdjęcie:

Wszyscy myśleli, że może to mieć związek z wydaniem GTA 6 już tego lata, lub chociaż jakąś zapowiedzią. I choć ta drugie jest prawdopodobne, to na premierę nie ma już co liczyć.

Take-Two informuje o “lekkim roku”

Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two na jednej z konferencji ujawnił, że nadchodzący rok, od kwietnia 2020 r. Do marca 2021 r., Będzie „lekki” dla studia, które skupi się głównie wokół aktualizacji GTA Online i Red Dead Online. Ciekawiej zapowiada się dalszy plan – ten obejmuje wydanie w sumie 93 gier w ciągu następnych 5 lat.

Spekuluje się, że decyzja o przesunięciu GTA 6 może być podyktowana sukcesem, jaki odnosi GTA Online. Ostatnia akcja na Epic Store sprawiła, że produkcja zyskała nowe życie, a serwery wręcz płoną od nadmiaru społeczności. Warto wspomnieć, że bardzo dobrze radzi sobie też samo Red Dead Online. Tam w grudniu 2019 pobito rekord jednocześnie dostępnych graczy.

Najbliższej sensownej daty należy się spodziewać gdzieś w okolicach 2023 roku, jeżeli przyjmiemy, że Rockstar do spółki z Take-Two będzie chciało zachować 5-letnią przerwę pomiędzy wydawanymi tytułami.