w

Take-Two zamyka dyskusje o GTA 6 w 2023 roku i wielkim budżecie zaplanowanym na ten rok

GTA 6, to jeden z tych tytułów, który rozpala graczy do czerwoności. Wszyscy chcemy wiedzieć, kiedy w końcu zagramy w najnowszą odsłonę mega popularnej serii.


Oliwy do ognia dodaje notoryczny brak informacji ze strony producentów, więc cała społeczność żyje doniesieniami, przeciekami i szczątkowymi informacjami, na bazie których powstają to coraz nowe teorie.

Nic dziwnego. Hype Train na GTA 6 jest ogromny, a gracze, jak to gracze, chcą natychmiastowej informacji.

Ostatnio pisaliśmy, że pojawiła się bardzo ciekawa zmiana w marketingowym planie budżetowym Take-Two, który przenosił olbrzymie kwoty z roku finansowego 2023 na 2024. I na kanwie tego rozpoczęła się olbrzymi dyskusja, bo co może być istotniejszego dla dewelopera niż najnowsza odsłona GTA? I co może pożerać blisko 90 milionów dolarów?

Spekulowano, że po darmowej dystrybucji GTA 5 na Epic Games, serwery przeżywają oblężenie, a graczy jest więcej, niż kiedykolwiek wcześniej, więc autorzy mają co monetyzować, a hit może zostać przesunięty na 2023 rok.

Jednak w ostatnim wywiadzie przedstawiciele Take-Two podważają tę teorię, wyjaśniając, że tabela odzwierciedla zobowiązania marketingowe wobec firm zewnętrznych. A skoro Rockstar jest własnością Take-Two, to nie może być brane pod uwagę i wiązanie tego przesunięcia środków z premierą kolejnej odsłony GTA jest bardzo nieprawdopodobne.

Kolejny kubeł zimnej wody na głowy rozgorączkowanych graczy, ale popatrzmy na to z drugiej strony. Jeśli wcześniejsza informacja nie jest prawdziwa, to znaczy, że ponownie otwiera się droga do wcześniejszej premiery GTA 6, aniżeli w 2023 roku.

Podobno, GTA 6 jest w 70% kompletne, ale to kolejne niepotwierdzone przez Rockstar doniesienia. Zatem czekamy na kolejne domysły, ploteczki i przecieki, a może tym razem dostaniemy oficjalny komunikat?