w

Dlaczego GTA 6 ma ogromną szansę na premierę w 2023 roku? Wskazuje na to budżet

Ostatnie ploteczki i przecieki dotyczące daty premiery GTA 6 ostudziły głowy fanów na całym świecie. Niestety, mamy kolejne poszlaki, które utwierdzają nas w przekonaniu, że do startu jest dalej, niż bliżej.


Według ostatnich ploteczek nadchodzący rok dla deweloperów ma być spokojny i skupiony na obsłudze GTA Online oraz Red Dead Online. Co oznacza, że najprawdopodobniej o GTA 6 usłyszymy dopiero w 2023 roku.

Ostatnio Epic Games zrobiło prezent dla graczy w postaci darmowego dostępu do GTA 5 i ludzie oszaleli. Serwery są przeciążone, a gra zyskała drugie życie. Nic więc dziwnego, że deweloperzy chcą zmonetyzować ten nowy sukces.

Każdego roku główni wydawcy z branży gier przedstawiają swoje sprawozdania finansowe i plany na przyszłość. Najnowszy raport pokazuje zauważalną zmianę w swoim planie. Zamiast 78,1 miliona dolarów przeznaczonych na działania marketingowe w roku finansowym 2023, widzimy 89,2 miliona dolarów zablokowanych na rok finansowy 2024.

Są to ogromne odchylenia od normy. Zwróćmy uwagę na 2021 rok, w którym budżetowano 11,8 miliona dolarów, a w 2025 mamy 25,5 miliona.

Chociaż te liczby mogą się jeszcze zmienić, to wartość 78,1 – 89,2 miliona przesunięte z roku finansowego 2023 na 2024 może być jasną poszlaką, wskazującą, że tak ogromny budżet będzie związany z datą premiery GTA 6.

Należy pamiętać, że rok finansowy, choć zwyczajowo pokrywa się z rokiem kalendarzowym, to w przypadku USA zaczyna się 1 października i zawiera w sobie 12 kolejnych miesięcy. Stąd przypuszczalna data premiery w IV kwartale 2023 roku, będzie już elementem 2024 roku finansowego.

Oczywiście, możemy przyjąć, że pojawi się zupełnie nowy tytuł, ale wydaję się być bardzo logicznym założenie, że tak ogromny budżet marketingowy musi być związany z prawdziwą bombą. A co może być bardziej spektakularnego niż GTA 6?

Jeśli przypuszczenia okażą się prawdą, to niestety musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ do premiery zostało nam jakieś trzy do czterech lat…