w

Założyciel Rockstara zdradza, że GTA 6 w tych aspektach będzie inne. Nie spodobało się to graczom

Kolejne wydanie GTA będzie miało zmieniony ton treści? Tak uważa jeden z czterech założycieli Rockstar Games.


Powszechnie wiadomo, że deweloperzy serii Grand Theft Auto od wielu lat lubili dodawać do swoich produkcji szczyptę “zadziornego” humoru, jak na przykład niektóre kontrowersyjne kwestie na temat pewnego portalu społecznościowego, który ewidentnie przypomina Facebooka. W wywiadzie dla hiszpańskiego youtubera, jeden z czterech założycieli Rockstara, Jamie King, ujawnił kilka ciekawych kwestii. Jedna z nich dotyczyła tonu treści GTA.

Założyciel Rockstara dotyka rozgrywki i cenzury w “Szóstce”

King został zapytany o przyszłość firmy oraz o to, jak trudne poprawki mogą wpłynąć na firmę oraz jej przyszłe wydania. Ten odpowiedział, że “ton treści”. W jego opinii mechanika rozgrywki pozostanie taka sama i deweloperzy będą budować kolejne tytuły na podstawie tego, co już stworzyli. Nieco inaczej będzie w przypadku “zadziorności” produkcji.

“Nie zdziwiłbym się, gdyby ton zaczął się zmieniać. A jeśli nie jest to nie będzie to aż tak ostre lub zabawne. Po prostu myślę, że może jest więcej okazji, żeby zrobić coś tandetnego, bo nigdy tego nie robią. Może nie. Jest tam piękna maszyna, którą żeby spieprzyć, trzeba się bardzo postarać.”

Trudno powiedzieć, czy deweloperzy GTA rzeczywiście zdecydują się na zmianę tonu swoich gier. Jest to na pewno coś, do czego społeczność Rockstara jest przyzwyczajona i raczej nie chciałaby zobaczyć na tym polu większych zmian.