w

Zmiana w GTA 6, która na pewno będzie bardzo widoczna. Usprawnienie postaci i nie tylko

GTA 6 wciąż nie zostało potwierdzone. Mimo to pojawia się mnósto plotek i domniemanych przecieków.


W ostatnim czasie deweloperzy Rockstar Games opublikowali prezentację, która opisała w jaki sposób zespół sprawił, że konie w Red Dead Redemption 2 są tak realistyczne. Ponadto można dowiedzieć się jakie ulepszenia studio zaplanowało w kolejnych tytułach.

Póki co “Szóstka” nie została jeszcze potwierdzona, lecz z wcześniej wspomnianej prezentacji można wywnioskować kilka ciekawych funkcji, które mogą zostać wprowadzone do gry.

Bardziej realistyczna policja oraz sztuczna inteligencja?

W prezentacji o RDR2 jest mowa o planach wobec innych tytułów na przyszłość. Bezpośrednio nie powiedziano nic o GTA 6, lecz napisano tam, iż chcą poprawić zakres ruchu postaci w swoich produkcjach. Ponadto w planach mają poprawienie responsywności i jakości ludzi oraz zwierząt. Chcą skupić się przede wszystkim na sztucznej inteligencji oraz uczeniu maszynowym, co może sprawić, że gra będzie wielokrotnie bardziej realistyczna.

Gdyby poziom sztucznej inteligencji w GTA byłby zdecydowanie wyższy, to możliwe, że nawet policja w zupełnie inny sposób reagowałaby na poszczególne przestępstwa.

Mimo, iż GTA 6 nie zostało jeszcze ogłoszone to jest to pewna wskazówka dla fanów, dzięki której mogą się spodziewać, co zobaczą. Według szacunków leakerów tytuł pojawi się dopiero w 2025 roku.