w

W Red Dead Redemption 2 można znaleźć easter eggi dotyczące GTA 6? Gracze są przekonani, że tak

Społeczność Rockstara doszukała się kolejnej zapowiedzi GTA 6. Tym razem w Red Dead Redemption 2.


Rockstar Games milczy na temat rozwoju Grand Theft Auto 6. W chwili obecnej nie ma nawet pewnej informacji o tym, czy taka gra w rzeczywistości powstaje, zwłaszcza że deweloperzy wydają się koncentrować na rozwoju GTA: Online.

W związku z tym społeczność doszukuje się easter eggów oraz zapowiedzi w przeróżnych krokach Rockstara, a nawet w innych tytułach tego producenta, jak chociażby Red Dead Redemption 2.

Co znalazła społeczność GTA w RDR2?

“StrangeMan”, czyli jeden z członków społeczności GTA i jednocześnie youtuber, opublikował film, w którym tłumaczy związek Red Dead Redemption 2 z GTA 6. Według niego w RDR2 znajduje się odniesienie do “Szóstki”. Na czym ma ono polegać?

U kardynała Blanco można znaleźć list, który został rozszyfrowany przez graczy. Napisał on wiadomość do swojego brata, Rodolfo, który był niezrozumiały dla fanów Rockstara. Ma to być jednak dialog między braćmi, którzy byli twórcami serii Grand Theft Auto – Danem i Samem Houserami. Warto nadmienić, że pierwszy z nich opuścił już firmę.

Z treści listu wynika, że jeden z braci wybiera się w długą podróż, natomiast drugi próbuje go odwieść od tego pomysłu. Gracze uważają, że w tekście są wzmianki o tym, iż Dan przekonuje Sama, że wydawcy nie chcą tworzyć gier dla fanów, a przede wszystkim dla pieniędzy. To mogłoby tłumaczyć, dlaczego deweloperzy skupiają się na zarabianiu na GTA: Online, a nie rozwijaniu kolejnej odsłony gangsterskiej serii.

Ponadto sam duchowny wyruszył na misję, idąc się na wschód, co według niektórych ma oznaczać, iż kierował się na Florydę, gdzie według plotek ma zostać osadzona fabuła GTA 6. Pełny film “StrangeMana” można obejrzeć pod tym linkiem.