w

Jeongyeon z TWICE po raz kolejny decyduje się na hiatus ze względu na swój stan zdrowotny. Co tym razem dolega artystce?

JYP Entertainment

Jeongyeon już drugi raz w swojej karierze przechodzi na hiatus i w najbliższym czasie nie będzie brała udziału w aktywnościach zespołu.


Jeongyeon – właściwie Yoo Jeongyeon – to południowokoreańska piosenkarka i członkini jednego z najpopularniejszych zespołów w Korei Południowej – TWICE. Zespół od swojego debiutu, który miał miejsce w 2015 roku, bardzo prężnie się rozwija, próbując zadowolić swoich fanów na różne sposoby.

Z tego powodu girlsband decyduje się na wiele godzin pracy w przygotowywaniach zupełnie nowych albumów, singli, występów i mniejszych aktywności, które mają za zadanie utrzymać zespół jak najwyżej w całej koreańskiej branży muzycznej. Nic dziwnego więc, że członkinie mogą czuć się zmęczona i przepracowane.

Jeongyeon i jej drugi hiatus

Warto przypomnieć, że nie nie jest to pierwsza taka przerwa w karierze Yoo Jeongyeon. Podobna sytuacja miała miejsce również w ubiegłym roku, kiedy to wytwórnia postanowiła wysłać ją na hiatus jeszcze w październiku ze względu na jej stan psychiczny. Teraz sytuacja się powtarza, bowiem firma wydała oświadczenie, że członkini południowokoreańskiego girlsbandu ponownie wybiera się na “wakacje” od aktywności zawodowych ze względu na zaburzenia lękowe.

Całe oświadczenie wraz z tłumaczeniem znajduje się poniżej.

Witajcie, jesteśmy JYP Entertainment.

To jest informacja na temat stanu zdrowia członkini TWICE Jeongyeon.

Jeongyeon w obecnym czasie cierpi na zaburzenia lękowe oraz ataki paniki. Pomimo tego, że pracowaliśmy nad harmonogramem i podejmowaliśmy działania mające na celu jej powrotu do zdrowia, ponieważ zdrowie artysty jest najważniejszą kwestią, przyjrzeliśmy się temu z różnych stron, w tym z opiniami profesjonalnych placówek medycznych i uznaliśmy, że najrozsądniej będzie skupić się na leczeniu i powrocie do zdrowia.

W odpowiedzi na to chcielibyśmy poinformować, że po konsultacji z Jeongyeon i resztą członkiń ta nie będzie brała udziału w najbliższych nadchodzących aktywnościach zespołu.

Jako wytwórnia zrobimy wszystko, co w naszej mocy w wielu aspektach, aby pomóc Jeonyeon wyzdrowieć z dużą ilością wolnego czasu.

Prosimy o wyrozumiałość i o współpracę, dzięki której Jeonyeon będzie mogła odpowiednio odpocząć.

Dziękujęmy.

Co ciekawe, mimo że Jeonyeon po raz kolejny potrzebuje przerwy w karierze, nie jest to jedyna członkini, która zmagała się z problemami zdrowotnymi związanymi ze zbyt dużą ilością aktywności zespołu. W 2019 roku podobna sytuacja spotkała Minę, która z bardzo podobnych powodów musiała wybrać się na hiatus i nie brała udziału w żadnych aktywnościach girlsbandu.

Dodatkowo warto wspomnieć, że ze względu na napięty grafik południowokoreańskiego zespołu rozpadły się już dwa związki dwóch członkiń – Jihyo z Kang Danielem oraz Momo z Heechulem, o czym pisaliśmy już jakiś czas temu dokładnie w tym artykule: Jedna z najpopularniejszych k-popowych par – Momo i Heechul – rozstała się. Potwierdzają to obydwie wytwórnie. W obu przypadkach wytwórnie podawały ten sam powód – brak czasu na spotkania pomiędzy dwójką zakochanych.

Czy to oznacza, że TWICE aż za bardzo ogarnięte jest pracą, nie mając czasu ani na związki i relacje z innymi, ani na swoje własne zdrowie? Fani już od dawna zwracają na to uwagę i starają się dotrzeć do wytwórni, ponieważ uważają, że te są zbyt przepracowane oraz zwyczajnie wyczerpane pracą. ONCE, bo tak nazywają się fani zespołu, wskazują na to, że zespół już i tak jest na wyżynach popularności i nie ma potrzeby męczyć członkiń tak częstymi comebackami i zapchanym harmonogramem.

Czy JYP Entertainment w końcu posłucha głosu większości i postanowi dać TWICE chwilę przerwy, by te mogły odpowiednio odpocząć i zregenerować siły do pracy? Tego nie wiadomo, ale jedno jest pewne – taka sytuacja po raz kolejny zbiera swoje żniwa i idealnym przykładem tego jest Jeonyeon, która po raz kolejny zmaga się z problemami na tle psychicznym.