w

Ci gracze LoLa przekonali się, że niewłaściwy ult Barda może zmienić wszystko

Bard kolejny raz udowodnił, że jego superumiejętność może nieźle wkurzyć sojuszników.


Niektóre postacie z League of Legends mają to do siebie, że są świetne w robieniu widowiskowych akcji, jak i mogą nieźle trollować swój team. Dobrym przykładem jest tutaj Bard, bohater o dość specyficznym zestawie umiejętności. Jego skille, szczególnie Magiczna Podróż (E) i Zmiana Przeznaczenia (R) mogą nieźle namieszać podczas meczu, zarówno na korzyść, jak i niekorzyść swojej drużyny.

Zapewne większość graczy choć raz widziała klipy, które przedstawiały fatalny ult Barda. Szczególnie w niższych dywizjach część osób nie ma wyczucia, jeśli chodzi o to, kiedy warto użyć R wspomnianego bohatera.

Najnowszy filmik z League of Legends, który stał się sławy wśród społeczności, pokazuje, że ult użyty w złym momencie może sporo namieszać.

Nieudany ult Barda

Gracz o pseudonimie Sotsot_tei opublikował w internecie filmik, którego tytuł brzmi: “Jak nie używać ulta Barda”. Po samej nazwie łatwo domyślić się, że nagranie przedstawia nieudaną akcję na Summoner’s Rift, a za zepsute zagranie odpowiada Bard i jego superumiejętność.

Jak widać na powyższym nagraniu, drużyna czerwona nie zgrała się ze swoimi superumiejętnościami. R Barda – Zmiana Przeznaczenia – spadło na wrogów akurat w momencie, gdy mieli dostać sporo obrażeń z ulta Miss Fortune. Chwilę wcześniej w grupę wrogów wbił się Amumu i zestunował ich swoją superumiejętnością. Gracze z czerwonego teamu zapewne liczyli na łatwe kille, ale zagranie Barda pokrzyżowało im plany.

Ostatecznie cały teamfight zakończył się tragicznie, ponieważ wszyscy z drużyny czerwonej zginęli.

W komentarzach pod filmem wielu graczy dyskutowało o tym, czy Bard był faktycznie winny całej sytuacji. Inni pisali, że zawsze obawiają się, gdy mają tego bohatera w teamie, ponieważ są praktycznie pewni, że stanie się wtedy coś złego.