w

Czat w LoLu powinien być dostępny od danego poziomu honoru? Ciekawy pomysł graczy

Riot Games

Społeczność wpadła na ciekawy pomysł dotyczący czatu w League of Legends.


Zapewne każdy, kto kiedykolwiek grał w LoLa, doskonale wie, że nie jest trudno trafić na kogoś toksycznego, który, zamiast skupić się na rozgrywce, będzie wypominać sojusznikom ich błędy. Przeciwnicy również nie pozostają niewinni, często wyzywani są za to, że mają zbyt dużo szczęścia albo ich leśnik wyjątkowo ich lubi.

Chociaż w aktualizacji 10.21 czat ogólnodrużynowi ma zostać wyłączony i pozostanie tylko ten do rozmowy z sojusznikami, to gracze twierdzą, że jest lepsze rozwiązanie polegające na dostępie do tej funkcji od danego poziomu honoru.

Czat zależny od honoru

Wczoraj Riot poinformował społeczność, że już niedługo nadchodzi koniec czatu dla wszystkich graczy. Rozmawiać będziemy mogli tylko z sojusznikami. W związku z tym problem rozwiązany będzie tylko pośrednio, bowiem i tak według opinii społeczności najwięcej obelg pada w stronę sojuszników.

W związku z tym jeden z Redditorów wpadł na pomysł, aby komunikacja możliwa była tylko od danego poziomu honoru.

Pomysł wydaje się być naprawdę dobry, natomiast czat od 5. poziomu wydaje się nierealny bez zmian w systemie honoru. Jeżeli miałby on działać od podanego przez gracza poziomu, to przez pół sezonu nikt by się na nim nie odzywał.

Z tego powodu komentujący zaproponowali, że dostępny w zespole powinien być od 3., a z przeciwnikami od 4. poziomu honoru. Oczywiście takie rozwiązanie ma swoje minusy. System honorów obecnie zależny jest od banów, jeżeli dany gracz otrzyma blokadę, to poziom honoru spada do 0, natomiast wszyscy wiedzą, że da się być toksycznym i nigdy nie być ukaranym.

Czy Riot wprowadzi to do gry? Istnieje naprawdę mała szansa, choć sam koncept może podsunąć deweloperom plany na przyszłość. Szczególnie że chcą oni zmienić zarówno honor, jak i zmniejszyć toksyczność.