w

Czy nowy bohater League of Legends będzie jeździł na potworze? Oto teoria graczy

Społeczność wymyśliła teorię o potworze, który ma towarzyszyć nowemu championowi LoLa.


Wczoraj pojawiła się tajemnicza zapowiedź zbliżającej się do League of Legends postaci. Nic więc dziwnego, że już powstały kolejne fanowskie teorie na ten temat (a bohater cieszy się sporym zainteresowaniem i po pierwszych teaserach doczekał się wielu spekulacji ze strony społeczności).

Póki co gracze otrzymali plakat od Riotu, który ogólnie zarysował bohatera, krótki parusekundowy filmik oraz easter egg na grafice przedsezonowej. Co z tego wszystkiego wyczytali fani?

Lanca, zbroja i potwór

Pierwsze teorie na temat nowego tanka supporta pojawiły się już parę miesięcy temu, gdy gracze zauważyli powiązanie championów wydawanych w LoLu do kart z Legends of Runeterra (zobacz: Rahvun będzie nowym bohaterem League of Legends? Zaskakująca teoria jednego z graczy).

Jakiś czas później twórcy udostępnili plakat, który miał przedstawiać nadchodzącą postać. Jego opis sugerował, że bohater jest niesamowicie niebezpieczny, ponieważ jest zbiegłym przestępcą, a plakat jest listem gończym. To właśnie wtedy pierwszy raz ujawniono, że postać będzie posługiwała się dość charakterystyczną bronią – lancą.

Temat powrócił, gdy jakiś czas później opublikowano obszerną grafikę dotyczącą przedsezonu. Ta posiadała wiele smaczków, przedstawiała sporo bohaterów, Małe Legendy, przedmioty i nie tylko. Bystre oko fanów zauważyło, że pośród tych wszystkich elementów znajduje się coś, co można nazwać easter eggiem lub ukrytą zapowiedzią – z lewej strony, tuż pod łokciem Blitzcranka, w kosztu pełnym broni znajduje się lanca, bardzo podobna do tej z pierwszego plakatu (zobacz: Riot ukrył kolejną zapowiedź najnowszego bohatera na jednej z oficjalnych grafik LoLa).

Oczywiście ta sama lanca pojawiła się na wczorajszym zwiastunie.

Video

ZOBACZ – Nowy teledysk K/DA ALL OUT okazał się kompletną klapą? Dlaczego gracze krytykują DRUM GO DUM

Jednak nie to jest tutaj najważniejsze. Filmik – choć trwa kilka sekund – okazał się ciekawszy niż sądzono na początku. Gracze wsłuchali się dokładnie i zauważyli, że w pewnym momencie słychać dźwięk przypominający jaszczurkę.

Szybko skojarzono to z postaciami takimi jak Kled czy Sejuani, znanych z tego, że towarzyszy im ich zwierzęcy przyjaciel. Po tak krótkim dźwięku trudno stwierdzić, czy chodzi tutaj o potwora, na którym jeździ bohater, czy może takiego, który towarzyszy mu w walce w inny sposób.

Warto tutaj wrócić do opisu z plakatu, przeczytać w nim można, że „pozbawiony możliwości manewru przestępca potrafi ratować się szybką ucieczką” – to również pasuje do motywu ewakuacji na grzbiecie szybkiej bestii.

Jeden z graczy przeszukał grafiki z Leagends of Runeterra i znalazł coś, co świetnie pasuje do ujawnionych przez Riot informacji. Jego zdaniem nadchodzący champion może być noxiańskim jeźdźcem. Ci – co pokazuje grafika – poruszali się na potworach podobnych do bazyliszków.

Trzeba przyznać, że fanowska teoria jest naprawdę ciekawa i możliwe jest, że Riot faktycznie szykuje postać tego typu. Większość przesłanek jest ze sobą spójna, a motyw noxiańskiego przestępcy wydaje się bardzo interesujący.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends