w

Rahvun będzie nowym bohaterem League of Legends? Zaskakująca teoria jednego z graczy

Jeden z fanów Legends of Runeterra zauważył, że nowa karta może być zapowiedzą kolejnego bohatera w LoLu.


Teorie o nowych bohaterach w League of Legends są już rozpoznawalną cechą społeczności tej gry. Część takich domysłów faktycznie się sprawdziła – gracze od miesięcy szukali nawiązań do powrotu zmarłego brata Yasuo i ten faktycznie został wydany jako postać. Podobne domysły dotyczyły Senny czy zaginionej córki Kassadina, gdzie fani byli przekonani, że Riot nie zostawi tego wątku bez jakiegoś zaskakującego rozwiązania.

Wciąż żywe są teorie na temat kolejnego jeźdźca apokalipsy – czyli nowego Darkina (zobacz: Darkini w League of Legends jako jeźdźcy Apokalipsy. Czy kolejny z nich będzie reprezentować głód?) czy bohatera powiązanego z Noxus (zobacz: Nowy bohater League of Legends będzie członkiem Noxian Trifarix?).

Dzisiejsza teoria jest jednak nieco inna, ponieważ nie dotyczy fabuły Runeterry samej w sobie, nie jest związana z zaginioną córką czy żoną, nie porusza tematu zmarłego brata ani niczego w tym rodzaju. Główną bohaterką jest tutaj nowa karta w Legends of Runeterra. Dlaczego to właśnie ona ma zwiastować pojawienie się nowego championa?

Czy Rahvun trafi do League of Legends?

Jakiś czas temu pojawił się artykuł o tym, że postacie znane z kart Legends of Runeterra pojawią się w League of Legends. Ta informacja, potwierdzona przez jednego z Rioterów, wywołała sporą burzę, ponieważ gracze zaczęli masowo snuć domysły o tym, kto zawita na Summoner’s Rift. A propozycji jest naprawdę dużo. Karcianka pokazuje dziesiątki barwnych i ciekawych ludzi, czy to mieszkańców Demacii, Noxus czy Ionii. Nie brakuje piratów z Bilgewater, Yordli czy majestatycznych bajkowych stworzeń. Wiele kart aż prosi się o to, by były podstawą do stworzenia nowego championa do League of Legends.

ZOBACZ – Już wkrótce gracze poznają kolejny utwór K/DA z League of Legends. Kiedy premiera?

Jeden z fanów gry, przeglądając nowości związane z LoR, zauważył, że nowa karta – Rahvun, Daylight’s Spear – może być zapowiedzią nowego bohatera. Czemu właśnie ona? W końcu, jak już zostało wspomniane wyżej, karcianka ma prawdziwy natłok świetnych konceptów, które nadają się na kolejnego championa LoLa. Odpowiedź na to pytanie może być zaskakująca. Gracz stwierdził to, ponieważ w nazwie karty znajduje się przecinek.

Wbrew pozorom nie jest to żaden żart. Autor spokojnie argumentuje, dlaczego wyciągnął taki wniosek:

Wczoraj została ujawniona nowa karta, nazywa się Rahvun, Daylight’s Spear. Follower cards w LoR to jednostki, które nie są championami. Powodem, dla którego myślę, że Rahvun zostanie bohaterem w League of Legends (a może w LoR w dalszej części), jest to, że ma tytuł oddzielony przecinkiem.

Teraz zapewne zapytacie, co jest w tym takiego wyjątkowego?

Jeśli spojrzy się na wszystkie karty, które obecnie są w grze, tylko 2 innych followersów ma tytuły oddzielone przecinkiem – Yone, Windchaser i Senna, Sentinel of Light.

W tym momencie część osób zapewne już wie, do czego zmierza dana teoria. Mimo to autor dalej wyjaśnia, podając bardzo konkretne fakty:

Obie te postacie zostały championami w League of Legends. Senna została wydana jako karta followera w LoR 15 października 2019 roku i pojawiła się również w zwiastunie, w którym zostaje uwolniona z latarni Thresha. W LoLu pojawiła się 10 listopada 2019.

ZOBACZ – Gracz LoLa wyrzucony z drużyny za grożenie innemu zawodnikowi, że złamie mu rękę

Yone został także wydany jako tego typu karta 15 października 2019 r. Zaledwie miesiąc temu, 15 i 24 lipca, Riot wypuścił 2 filmiki ze zmarłym bratem Yasuo. 6 sierpnia postać pojawiła się w League of Legends.

Warto również wspomnieć, że każda z tych kart to „rzadkie” karty (niebieski klejnot na dole grafiki). Widząc te zależności, jest prawdopodobne, że Rahvun prędzej czy później pojawi się w League of Legends. Twórcy LoLa wspomnieli, że do końca roku wydadzą supporta tanka, co bardzo pasuje do wspomnianego bohatera. Jednak jego wygląd i powiązane z Solari może kolidować z już istniejącym wspierającym tankiem – Leoną.

Jeśli Rahvun nie zostanie supportem, może pojawić się na innej linii – top albo jungla. Kiedy pojawi się na Summoner’s Rift, zapewne otrzyma inny tytuł, tak jak to było w przypadku Senny i Yone.

Choć z początku teoria bazowana na przecinku w tytule może być nieco śmieszna, to po wczytaniu się w nią nabiera ona sporo sensu. Oczywiście wciąż jest to zbyt mało, by w pełni stwierdzić, że bohater pojawi się w League of Legends. Jest też możliwe, że jest to zwykły zbieg okoliczności. Jedno jest pewne – fani spekulowania o nowych postaciach dostali ciekawy temat do dyskusji.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends