w

Darkini w League of Legends jako jeźdźcy Apokalipsy. Czy kolejny z nich będzie reprezentować głód?

Czy Darkini to przedstawienie jeźdźców Apokalipsy? Kim będzie kolejny z nich? Są teorie, że będzie to kobieta.


Jakich jeźdźców Apokalipsy reprezentują Darkini w League of Legends? Czy Riot ujawni kolejnego z nich, który być może będzie kobietą?

Czterej jeźdźcy Apokalipsy

Czterej jeźdźcy Apokalipsy to postacie z Apokalipsy św. Jana. Mają wyruszyć na koniach przed Sądem Ostatecznym. Przyjęło się, że każdy z nich jest reprezentantem jednej z czterech rzeczy: wojny, zarazy, głodu i śmierci.

Motyw jeźdźców Apokalipsy od lat cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony przeróżnych twórców. Poczytać o nim można w licznych książkach, spotkać w filmach czy niejednokrotnie zobaczyć motywy z gier oparte na czterech jeźdźcach.

Motyw jeźdźców Apokalipsy w grze The Binding of Isaac

ZOBACZ – Riot ujawnia, dlaczego konkretne postacie otrzymały prestiżowe skórki i tłumaczy różnicę z legendarnymi skinami

Część graczy przyglądając się nawiązaniom z League of Legends, zauważyła, że przedstawiciele Darkinów bardzo mocno przypominają wspomnianych wyżej jeźdźców. Faktycznie można przypisać im wiele pasujących cech.

Wojna – Aatrox

Aatrox – Ostrze Darkinów – to bohater, który najprawdopodobniej inspirowany był historią Aresa – boga wojny z mitologii greckiej. Wiele jego cytatów odnosi się do wojny/walki, przez co można uznać, że uznaje ją za formę sztuki.

Nazwa bohatera pochodzi od łacińskiego słowa atrox, co oznacza strasznyokropny czy okrutny. „Atrox” oznacza również ciemność, co prawdopodobnie jest nawiązaniem do jego rasy – Darkinów (Mroczni).

Zamiłowanie Aatroxa do walki i siania zniszczenia bardzo dobrze pasuje do przedstawiciela Wojny z Apokalipsy.

ZOBACZ – Riot tłumaczy, dlaczego zmusił graczy do grania rankedów w jednej z misji

Śmierć – Rhaast

To Rhaast jest Darkinem, choć w tym przypadku można potraktować bohatera jako całość nawiązującą do śmierci.

Pierwszym faktem jest to, że imię Kayn jest nawiązaniem do biblijnego Kaina – syna Adama i Ewy, który zabił swojego młodszego brata Abla.

Bohater posługuje się kosą, która od wieków kojarzyła się z atrybutem śmierci/Ponurego Żniwiarza. Tytuł Kayna – Żniwiarz Cienia – również do tego nawiązuje.

Warto zwrócić uwagę, że w grze Rhaast zwraca się do Aatroxa słowami: „Wojna i śmierć, świetna sprawa” – co dodatkowo sugeruje, że dwaj Darkini są przedstawicielami jeźdźców Apokalipsy.

ZOBACZ – Tatuaże z League of Legends: dzieła sztuki czy przesada?

Zaraza – Varus

Varus to bohater, który stara się odnaleźć i zjednoczyć wszystkich pięciu Darkinów. Z jego cytatów nie wiadomo zbyt wiele, ponieważ ma ich bardzo mało, choć wiadome jest, że chce, by jego ofiary miały bolesną śmierć: „Przekażę ci dar bólu”, „Winni dowiedzą się, co to agonia”. Varus uwielbia gnębić swoje ofiary i doprowadzać je do granicy szaleństwa.

Jego umiejętności nawiązują do zarazy (Kołczan Rozkładu, Łańcuch Zepsucia), przez co jest dobrym kandydatem na reprezentację jeźdźca nazywanego Zarazą.

ZOBACZ – Czy w tym sezonie Riot Games dalej będzie interesować się trybem ARAM?

Skoro można przypisać trzech bohaterów do jeźdźców Apokalipsy, pozostaje tylko jeden – ostatni reprezentujący głód.

Gracze zaczęli snuć teorie o tym, kim może być wspomniany bohater. Na pewno byłby Darkinem, który jak pozostali, chce siać zniszczenie i śmierć. Niektórzy zaproponowali, że skoro byłby nawiązaniem do głodu, to będzie chciał żywić się innymi postaciami (lub wysysać z nich siły życiowe).

Inni proponowali wprowadzenie zupełnie nowej mechaniki. Np. umiejętności, która blokowałaby zdobywanie golda lub minionów przez przeciwnika (by ten „zagłodził się” z braku dochodów).

Byli i tacy, którzy uważali, że Darkin reprezentujący głód byłby ciekawym motywem supporta (szczególnie idąc motywem, że każdy Darkin ma swoją rolę w grze).

Czy czwarty Darkin jest kobietą?

Zapewne niektórzy zadają sobie pytanie, czy Darkin może być kobietą i czy Riot zdecydowałby się na takie urozmaicenie mrocznych bohaterów.

Okazuje się, że jest to bardzo możliwe, a przynajmniej tak sugeruje jedno z opowiadań – Mroczna więź. Poczytać w nim można o losach Varusa. Z treści wywnioskować można, że czwartym Darkinem jest kobieta znajdująca się na terenie Shurimy. Opowiadanie kończy się słowami:

— Znaki strażnicze. Niegdyś potężne, ale teraz wygasłe — rzekł Varus, krocząc po pokrytej znakami podłodze w kierunku miejsca, w którym niegdyś stał olbrzymi posąg boga o głowie węża. Posąg został przewrócony przez jakiś kataklizm w przeszłości, a za nim znajdowała się komnata zatopiona w kompletnej ciemności.

Varus wszedł do środka, a światło bijące z jego serca nie ujawniło nic poza kamienną podłogą, wypaloną na czarno przez starożytny ogień.

Varus westchnął. — Gdzie jesteś, siostro? — rzekł.

Scena z As We Fall | Varus Music Video

Warto wspomnieć, że w lore League of Legends pojawia się 5 Darkinów, choć dwóch nie jest znanych. Jeśli jeden z nich to siostra Varusa, to ostatni wciąż pozostaje tajemnicą. Nie oznacza to, że jest 100% pewności na pojawienie się takich bohaterów w grze. Jeśli jednak Riot się na to zdecyduje, to na pewno ciekawym krokiem byłoby dokończenie nawiązania do Apokalipsy i wydanie postaci reprezentującej głód.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends