w

Decyzja Riotu dotycząca prestiżowych skórek, która bardzo nie spodobała się graczom LoLa. O co chodzi?

Dlaczego informacje dotyczące zawartości kosmetycznej z LoLa publikowane przez leakerów wkróce będą jeszcze cenniejsze?


Decyzje, które podejmuje Riot, nie zawsze spotykają się z pozytywnym odzewem społeczności. Często wprowadzane zmiany budzą kontrowersje, ponieważ gracze znajdują niedopatrzenie twórców lub poprawki, które miałyby być niekorzystne dla fanów. Jednym z głośniejszych przypadków, o którym mówiło się już jakiś czas temu, może być zmiana systemu przepustek.

Graczom nie spodobało się to, że tokeny zdobywało się teraz za czas spędzony w grze, a nie samo granie rozgrywek (Dlaczego gracze LoLa narzekają, że nowa przepustka to scam? Nowy system ma być nieopłacalny). Tym razem Riot poinformował o zmianie dotyczącej skinów prestiżowych, których koncept stosunkowo niedawno został przebudowany. Co dokładnie ma się zmienić?

Co Riot zmieni w prestiżowych skórkach?

W ostatnim czasie prestiżowe skiny otrzymały sporo uwagi projektantów. Skórki będą teraz bardziej unikatowe i nie będą już przypominały chromy do swojego zwyczajnego wariantu, jak zdaniem części graczy miało to miejsce dotychczas (Przyszłe prestiżowe skiny z LoLa będą współpracą ze znanymi markami odzieżowymi? Co pisze o tym Riot?).

Zmiana ta wyszła zdecydowanie na plus, jednak pierwszy skin tworzony zgodnie z nowymi wytycznymi nie obył się bez kontrowersji. Gracze narzekali, że był dostępny wyłącznie przez 2 tygodnie, a wielu fanów, choćby chciało, nie mogło jej odblokować bez wydawania znaczącej sumy pieniędzy.

Kolejnym ruchem Riotu ma być brak informowania o tym, które postacie mają w najbliższym czasie otrzymać prestiżowe skiny. KenAdamsNSA odpowiedzialny między innymi za wydarzenia, loot i skiny w League of Legends zapytany o to, czy projektanci podzielą się listą bohaterów, którzy otrzymają prestiżowe skiny w 2022 roku, stanowczo zaprzeczył.

Fanom nie spodobała się ta wiadomość, a Riot już kolejny raz oskarżany jest o chciwość i brak działań na rękę graczy.

Uważam to za strasznie głupie, że trzeba teraz trzymać 125 ME i czekać na przecieki, które ogłoszą, że twoja ulubiona postać dostanie prestiżową skórkę. KenAdamsNSA jest osobą, która stoi również za zmianami w wydarzeniach i opowiadał się za prestiżowymi skórkami za 19000 RP, zanim Riot zmienił je na 125 ME z powodu głosów sprzeciwu.

Mam wrażenie, że zespół zajmujący się wydarzeniami w ogóle nie słucha społeczności, ponieważ większość krytyki jest ignorowana lub spychana na bok, i mam nadzieję, że wkrótce coś w tej kwestii się zmieni.

Wielu komentujących poparło autora wpisu. Zdaniem fanów naprawdę istotną rolę będą grali teraz leakerzy, którzy co jakiś czas publikują informacje dotyczące nadchodzącej do League of Legends zawartości.

Cóż, pie**zyć to. Przy okazji, według wiarygodnego leakera Big Bad Bear, następną prestiżową skórką będzie Pool Party Seraphine, a po niej Star Guardian Ekko. Nie, ja nie żartuję. To jest wynik decyzji samego Riotu, zasługują na to, żeby ich plany wyciekały.

Fani pokładają teraz spore nadzieje w osobach, które były odpowiedzialne za przecieki. O ile Riot nie zmieni zdania w sprawie informowania graczy o nadchodzących prestiżowych skinach, leakerzy będą jedyną szansą na dowiedzenie się o skórkach przed ich oficjalną zapowiedzią.