w

Decyzja Riotu w sprawie aktualizacji głosu Akali. Przywrócą poprzednią aktorkę głosową?

Czy twórcy League of Legends podjęli ostateczną decyzję w sprawie zmiany aktorki głosowej Akali?


Temat nowego głosu Akali, który jakiś czas temu pojawił się na serwerze testowym, zrobił się naprawdę głośny i zapewne wywołał większe kontrowersje, niż spodziewano się na początku. Gdy tylko społeczność zauważyła, że Riot chce podmienić teksty bohaterki i zatrudnił nową aktorkę, która wciela się w Akali, w internecie zawrzało.

Gracze byli mocno zawiedzeni faktem, że twórcy nie poinformowali ich wcześniej, że mają w planach taką aktualizację postaci (zobacz: Riot zmienił Akali w LoLu i nikogo o tym nie poinformował. Gracze mają mieszane uczucia).

Fani bohaterki wyrażali swoje niezadowolenie na Reddicie, YouTube i Twitterze. Mieli nadzieję, że twórcy zauważą, że aktualizacja głosowa i zmiana aktorki nie były w ogóle potrzebne.

Minęło trochę czasu i Riot w końcu podjął jakąś decyzję. Czy nowy głos zostanie wprowadzony na serwery live?

Problemy z nowym głosem Akali

Zanim podjęto jakąkolwiek decyzję, twórcy prosili społeczność o przemyślenie tematu na spokojnie. Zdaniem Rioterów każda zmiana wymaga czasu, by się do niej przyzwyczaić i nie ma sensu podchodzić do niej krytycznie już na samym początku – Rioter odpowiada na narzekania graczy. Czy twórcy LoLa wycofają nowy głos Akali?.

Krótkie przypomnienie dla tych, którzy nie śledzili tematu – aktualna aktorka głosowa Akali, którą zatrudniono przy reworku bohaterki, to Krizia Bajos. To jej głos można aktualnie usłyszeć podczas grania wspomnianą postacią.

W legendarnej skórce Star Guardian Akali mówi głosem Ashly Burch. Przy okazji nagrywania kwestii Czarodziejki Gwiazd, Riot uznał, że warto odświeżyć podstawowe wypowiedzi bohaterki. Nagrano nowy zestaw głosowy i dodano go na PBE. To on wywołał tak wielką burzę wśród fanów.

Tak brzmią obie wersje Akali:

Ashly Burch

Krizia Bajos

Co ostatecznie zdecydowano?

Pojawiła się informacja, że Riot wycofał się z niedawnego planu na wprowadzenie nowych wypowiedzi bohaterki. Głos Krizii Bajos, który był do tej pory w grze, będzie w niej nadal. Natomiast Ashly Burch będzie wypowiadała się jako Akali w skórce Star Guardian.

Fani ucieszyli się z takiej decyzji i uznali, że “wygrali” w tej sprawie.

WYGRAŁYŚMY!!! Krizia na zawsze w naszym sercu. Ashly wykonała naprawdę dobrą robotę dla skórki Star Guardian, brzmi tam bardzo dobrze, ale nie pasuje to do podstawowej Akali.