w

Dlaczego gracze LoLa uważają, że DJ Sona jest kiepskim skinem i powinna zostać kompletnie przerobiona?

DJ Sona to skin, który wymaga odświeżenia. Dlaczego fani bohaterki tak mocno na niego narzekają?


Trudno znaleźć gracza League of Legends, który nie kojarzy ultimate skórki Sony. Skin ten jest naprawdę popularny i doczekał się setek fanartów. Niestety mimo swojej rozpoznawalności nie wzbudza już takiego zachwytu, jak kilka lat temu.

Dlaczego wielu fanów bohaterki na niego narzeka i uważa, że Riot powinien pomyśleć o solidnym odświeżeniu?

Spore problemy DJ Sony

Superskórka Sony pojawiła się w grze 25 lutego 2015 roku, czyli ponad 7 lat temu. W tamtym czasie była naprawdę wielkim hitem, ponieważ bohaterka nie tylko zmieniała formy podczas gry, ale każdej z nich towarzyszyła wpadająca w ucho muzyka. Wielu uważało, że żaden ultimate przez długi czas nie przebije sukcesu DJ Sony.

Przez lata skin ten był ulubionym dodatkiem kosmetycznym wśród fanów tej bohaterki. Gracze nie mieli zbyt dużego wyboru, ponieważ większość starszych skórek nie oferowała zbyt wiele. Postać nie miała także legendarki, która zmieniałaby w znaczący sposób jej animacje czy wypowiedzi.

Minęło 7 lat i sporo się zmieniło. Bohaterka nie tylko otrzymała nowe teksty, ale również doczekała się minireworku i odświeżenia efektów wizualnych. Pojawił się tylko jeden problem – jej skórka ultimate bardzo na tym ucierpiała. Dlaczego?

Jeden z graczy poruszył temat superskórki Sony i wypunktował wszystkie jej wady. Jego zdaniem skin wymaga odświeżenia, a najlepiej przerobienia tak, by faktycznie był warty swojej ceny. Lazaros_K napisał:

DJ Sona wymaga gruntownych poprawek. Jestem mainem tej bohaterki i fanem jej skina ultimate. Ponieważ jest to moja ulubiona skórka w grze (kupiona wkrótce po premierze), chcę zwrócić uwagę na główne problemy z nią, w nadziei, że Riot rozważy odświeżenie skina, a najlepiej modernizację i gruntowne poprawki. 

W dalszej wypowiedzi gracz wypisał najważniejsze problemy, które pojawiły się w ostatnich latach. Okazuje się, że skin nie tylko się zestarzał, ale został po prostu osłabiony i stracił część pierwotnych efektów.

Kiedy DJ Sona została wydana, miała ewoluującą muzykę. Oznaczało to, że kiedy byłeś w grze, odtwarzana była podstawowa ścieżka dźwiękowa. Po użyciu Q, W i E po raz pierwszy, do utworu dodawano nowe efekty. To już nie działa i Riot potwierdził, że jest to celowe. Teraz, gdy gracz użyje Q lub E po raz pierwszy, wszystkie 3 nowe warstwy utworu natychmiast dodają się do muzyki. Użycie W w ogóle na to nie działa. 

Gracz podzielił resztę swojego posta na akapity i w każdym z nich opisał, co można byłoby zmienić, by skórka znów stała się interesująca i estetyczna.

Nowe efekty wizualne

Ostatnio Sona (podstawowy wygląd i wszystkie skórki) otrzymała aktualizację VFX, jednak efekty DJ Sony stały się rozczarowujące, podczas gdy inne jej skiny zostały znacznie ulepszone.

Sprawę VFX i jego wpływu na skórkę ultimate poruszono już dużo wcześniej. Więcej na ten temat można przeczytać w oddzielnym artykule: Skórka DJ Sona dostała nerfa? Gracze nie są zadowoleni z nowych efektów ultimate skina.

Nowe wypowiedzi

Sona jakiś czas temu otrzymała aktualizację wypowiedzi i jednocześnie wydano też jej legendarkę – PsyOps, skin, który również posiada nowe teksty. Zarówno podstawowa wersja postaci, jak i PsyOps mają interakcje z innymi championami i skinami, podczas zabójstw czy stawiania totemów. DJ Sona jako jedyna nie dostała nowych wypowiedzi. Ma zerowe interakcje i niewielką liczbę linii głosowych w każdej ze swoich form. 

Nowy model

Modelowi również przydałyby się pewne aktualizacje. Moim zdaniem pewne dodatki wizualne sprawiłyby, że skórka wyglądałaby nowocześniej.

Nowe animacje 

Większość animacji jest w porządku, jednak przydałyby się dodatkowe, takie jak HomeGuard. Sona ich nie posiada. Zamiast ciekawych ruchów podczas wychodzenia z bazy, po prostu potrząsa głową. 

DJ Sona zmieniła się na gorsze od czasów swojej premiery pod względem muzyki, efektów wizualnych i animacji, które są kluczowe w skórkach ultimate, a tutaj nie jest to warte swojej ceny. Potrzebne są przeróbki, by zmodernizować tego skina i naprawić jego problemy. Jej jedyna legendarna skórka – PsyOps – jest obecnie lepsza pod każdym względem.