w

Skórka DJ Sona dostała nerfa? Gracze nie są zadowoleni z nowych efektów ultimate skina

Fani Sony zauważyli, że jej superskórka została osłabiona. O co dokładnie chodzi?


Na początku tego roku (8 stycznia) ogłoszono, że Sona otrzyma aktualizację swoich umiejętności. VFX to odświeżenie bohatera, które w dużej mierze skupia się na polepszeniu czytelności skilli, ujednoliceniu efektów pomiędzy skórkami i wprowadzeniu drobnych poprawek w starszych skinach. Założenia są dość dobre – twórcy tłumaczą, że VFX jest potrzebne, by gra była przejrzysta i sprawiedliwa. Skille zmienione przez skórki nie mogą być zlewające się z otoczeniem lub zbyt kiepsko zarysowane, ponieważ to sprawia, że ich hitbox może być błędnie odczytany.

W przypadku Sony prawie każdy skin otrzymał jakieś poprawki (o szczegółach VFX można przeczytać tutaj: Sona z League of Legends otrzyma aktualizację VFX. Jak prezentuje się odświeżona bohaterka?). Niestety fani stwierdzili, że odświeżenie nie wyszło jej na dobre, a wręcz “znerfiło” jedną z jej skórek. O co chodzi?

Nieudana aktualizacja DJ Sony?

Nie od dziś wiadomo, że niektóre skórki z League of Legends uznawane są za pay to win. Gracze twierdzą, że pewne efekty wizualne nadane przez skiny są mało czytelne, przekłamują hitboxy lub mają kolory podobne do barw na mapie, a co za tym idzie – łatwo nie zauważyć nadlatującego pocisku (zobacz: Skiny w LoLu, na które ludzie nienawidzą grać. Które skórki mają dawać przewagę?).

Istnieje także druga grupa skórek – pay to lose. W ich przypadku zmienione efekty sprawiają, że skille są jeszcze bardziej widoczne, mają dodatkowe wskaźniki lub są głośniejsze niż zazwyczaj. Łatwo się domyślić, że takie umiejętności są prostsze do omijania.

Jeden z graczy zauważył, że VFX Sony sprawił, że jedna z jej skórek została “osłabiona”, czyli stała się pay to lose. Dlaczego?

Okazuje się, że DJ Sona doczekała się sporych poprawek, jeśli chodzi o wygląd jej umiejętności. Twórcy uznali, że poprzednie efekty były zbyt rozmyte, więc ich nowa wersja dokładnie zaznaczy zasięg aury stworzonej przez bohaterkę.

Gracz zamieścił screeny z prezentacji VFX na Youtube. Na poniższym screenie widać, jak bardzo różni się obrys poszczególnych aur:

Autor posta zauważył także, że broń bohaterki nie zmienia już koloru po użycia skilla. W starej wersji skórki konsola bohaterki przez chwilę podświetlała się na inny kolor (widać to na screenach powyżej). Z jakiegoś powodu Riot wycofał ten dodatek.

Dodatkowo gracz stwierdził, że po aktualizacji skórka po użyciu E – Pieśń Prędkości – traci jakość, tak jakby wyświetlała się w gorszej rozdzielczości. 

Żeby tego było mało – zdaniem fanów nowe efekty buffowania Sony i jej sojuszników są znacznie mniej widoczne. Poniżej przykład oznaczenia przyspieszenia z E na starej i nowej wersji skórki:

Wielu komentujących narzekało, że Riot zamiast odświeżyć skina, by ten wyglądał na bardziej nowoczesnego, sprawił, że prezentuje się jeszcze gorzej. A warto zaznaczyć, że jest to dodatek kosmetyczny o wartości 3250 RP.

Dostaliśmy nijakie i okradzione efekty wizualne za kosmiczną cenę. 

DJ Sona to skórka, która została wydana 25 lutego 2015 roku, czyli już prawie 7 lat temu. Według wielu wciąż jest jedną z najfajniejszych superskórek, głównie przez wpadające w ucho utwory muzyczne. Niejeden fan ma do niej ogromny sentyment, dlatego nic dziwnego, że nietrafiona aktualizacja tak mocno zabolała społeczność LoLa.