w

Dlaczego tryb Nexus Blitz w League of Legends stracił 70% graczy już w ciągu dwóch tygodni?

Nexus Blitz, który powrócił do gry w patchu 10.15 około dwóch tygodni temu, ma aktualnie o 70% mniej graczy niż w pierwszym tygodniu.


Nexus Blitz jest eksperymentalnym trybem gry, który został dodany w 2018 roku. Gracze mogli grać w niego wyłącznie przez miesiąc, więc zaledwie część z nich miała okazję go wypróbować. Doprowadziło to do wielu próśb o przywrócenie trybu, które ostatecznie zostały wysłuchane i poskutkowały powrotem trybu w patchu 10.15 z okazji wydarzenia Spirit Blossom.

Nexus Blitz nie radzi sobie najlepiej. Statystyki i słowa wyjaśnienia

Wraz z powrotem Nexus Blitz gracze mogli zaobserwować sporo istotnych zmian. Pierwszą z nich będzie kompletnie nowy design mapy stylizowany na ioaniański las. Dodane zostało między innymi kilka wewnętrznych trybów, smocze dusze, buff Elder Dragona i golem strażnik, który staje do walki za każdym razem, kiedy atakują przeciwnicy.

ZOBACZ – Dropy z oglądania rozgrywek League of Legends zamieniły się w reklamę niedziałających sklepów?

Z samego początku gracze wręcz nie mogli się doczekać wypróbowania powracającego trybu i w pierwszym tygodniu rozegrali ponad 10 milionów gier. Drugi tydzień wyglądał już znacznie gorzej – według strony zbierającej dane zostało rozegranych zaledwie ponad 3 miliony meczów. Jest to około 70% mniej niż w pierwszym tygodniu trybu.

W ostatnich dniach wielu graczy mówi, że nie jest w stanie znaleźć gry w ponad 5 minut i coraz więcej z nich traci zainteresowanie omawianym trybem.

Dlaczego Nexus Blitz traci na popularności?

Golem z perspektywy Riotu wydawał się świetnym dodatkiem, aby uniemożliwić graczom inwazję przeciwnej jungli, jednak gracze są zupełnie innego zdania. Niedługo po dodaniu trybu zaczęły pojawiać się opinie, które krytykowały ten element rozgrywki w trybie Nexus Blitz.

Naprawdę nienawidzę golemów. Sprawiają one, że gra przestaje być jakkolwiek interaktywna. Nienawidzę przegrywać lub wygrywać wydarzeń w grze, ponieważ zrespił się on po jednej lub drugiej stronie jungli.

ZOBACZ – Cały event w LoLu był po to, żeby mniej ludzi grało Yasuo? Riot śmieje się, że produkuje teraz Anime

Wielu skarży się również na buff Elder Dragona oraz dusze smoka, które wydają się stanowczo za silne jak na tryb, w którym się znajdują.

Użytkownicy sugerują kilka zmian, które mogłyby pomóc utrzymać trybowi stałych graczy. Na liście znalazły się propozycje takie jak między innymi osłabienie golema lub kompletne usunięcie go z trybu, usunięcie wzmocnienia Elder Dragona, pozbycie się botów, których nie da się kontrolować i dodanie większej ilości trybów.

Czy gracze mogą jednak liczyć na jakiekolwiek zmiany ze strony twórców? Raczej nie, przynajmniej nie w kolejnej aktualizacji. Tryb zakończy się już 24 sierpnia. Riot był świadom tego, że może on być niedopracowany i twórcy prawdopodobnie rozważą słowa graczy. Wezmą pod uwagę statystyki i przyjrzą się temu, co wypaliło, a co nie. Na razie jednak graczom pozostaje się cieszyć Nexus Blitzem w jego obecnym stanie lub poczekać do czasu, kiedy po raz kolejny zagości on w kliencie League of Legends.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends