w

Dlaczego według graczy Riot zrobił duży błąd wydając Lillię przed Yone w League of Legends?

Czy kolejność wydawania nowych bohaterów przez Riot jest błędna?


Zapewne większość graczy League of Legends wie już, że kolejną postacią, jaka trafi do gry, będzie Lillia (zobacz: Lillia – Prezentacja i opis umiejętności nowej postaci w League of Legends). Po niej na Summoner’s Rift ma przybyć Yone – brat Yasuo, o którym krążą domysły i teorie już od wielu lat. Zdaniem niektórych graczy taki obrót spraw jest błędem Riotu. Dlaczego?

Yone powinien zostać wydany jako pierwszy

O Yone pojawiło się wiele fanowskich teorii, na długo przed tym, jak zapowiedziana została Lillia. Ponad pół roku temu gracze doszukiwali się przeróżnych przecieków czy wskazówek, które pokazywałyby, że brat Yasuo faktycznie pojawi się w grze (zobacz: Yone (brat Yasuo) będzie nowym bohaterem w LoLu ? Gracze mają śmiałą teorię).

Mimo że część osób była nastawiona do tych teorii sceptycznie, twierdząc, że Yone nie może powrócić, skoro fabularnie jest martwy i byłoby to zaprzeczeniem lore, to z czasem i oni uwierzyli w „zmartwychwstanie” brata Yasuo. Dziś już wiadomo, że taka postać faktycznie się pojawi, znany jest również jej wygląd (zobacz: Wyciekł splash art następnego bohatera League of Legends, czyli Yone w pełnej okazałości).

Dlaczego więc gracze mimo to nie są do końca zadowoleni? Okazuje się, że Riot przeoczył drobny szczegół, który mógłby być świetną okazją na wydanie Yone. Jaki?

ZOBACZ – Dlaczego tak dużo osób woli grać ARAMy w League of Legends, niż same rankedy?

Jak zauważył jeden z graczy – pojawienie się Lilli w League of Legends spowoduje, że jedna ze starszych postaci stanieje z 6300 NE na 4800 NE. Nie ma w tym nic dziwnego, taki zabieg obecny jest w grze od lat. Ważne jest jednak to, kim jest ta postać. A jest nią Yasuo.

Tak więc jak zwykle po wydaniu nowego bohatera jakaś postać za 6300 NE spada na 4800 NE. Kolejnym bohaterem na tej liście jest… tak, zgadliście, Yasuo. Ale championem, który spowoduje spadek jego ceny, jest Lillia. Riot traci idealną okazję, by sprawić, że to właśnie brat Yasuo przyczyni się do tego, że ten spada ze swojej ceny.

Gracze uznali, że mimo iż jest to drobiazg, to przeoczenie takiej okazji jest dość bolesne. Szczególnie że na Yone czeka naprawdę wielu fanów Yasuo i obaj bohaterowie są dla nich bardzo istotni (nie tylko przez ich powiązania fabularne).

Ciekawostką jest to, że Yasuo pojawił się w grze 13 grudnia 2013 roku, więc jego brat dołączy na Summoner’s Rift prawie po 7 latach.

ZOBACZ – Świetne propozycje na nowe skórki do LoLa – PROJECT: Azir i Power Ranger Twitch

Warto wspomnieć, że inną zmarnowaną okazją na obniżenie ceny powiązanych ze sobą bohaterów jest wydanie Senny. To nie ona wpłynęła na cenę Luciana, ponieważ obniżył ją wydany nieco wcześniej Aphelios.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends