w

Gracz LoLa tłumaczy, jak powinno się grać Nilah – z tymi supportami będzie OP

Społeczność zauważyła, że ten duo bot to naprawdę broken połączenie.


Nilah to najnowsza bohaterka LoLa, która już we wczesnych zapowiedziach była kimś wyjątkowym – Riot nazywał ją melee strzelcem. Postać pojawiła się w grze wraz z wydarzeniem Star Guardian i szybko zdobyła wielu fanów, jak i skrajnych przeciwników, którzy nie tylko banowali ją w każdej grze, ale uważali, że Riot nie ma pomysłów na championów, więc stworzył przerobioną Samirę.

Jeden z graczy zauważył, że mimo tego, że od premiery Nilah minęło już trochę czasu, to sporo osób wciąż nie wie, jak korzystać z jej najmocniejszych stron. A jedną z nich jest zdecydowanie jej pasywka.

Idealne duo dla Nilah

Na Reddicie pojawił się post, w którym jeden z graczy wyjaśnia, że wiele osób źle patrzy na rolę Nilah w drużynie. Zanim jednak przejdzie się do wspomnianego wpisu, warto przypomnieć, jak działa pasywka bohaterki:

Idealna Synergia

Nilah wzmacnia posiadane przez pobliskich sojuszników umiejętności leczenia i osłaniania tarczą. Sojusznicy, którzy wyleczą lub osłonią tarczą Nilah, sami uzyskają dodatkowe leczenie lub tarczę. Gdy sojuszniczy bohaterowie leczą się lub osłaniają tarczą w pobliżu Nilah, ona sama zapewnia sobie dodatkowe leczenie lub tarczę. Jeśli Nilah trafi wrogiego stwora jako ostatnia, ona sama i najbliższy bohater sojusznik zyskują zwykłą ilość wspólnego doświadczenia plus połowę doświadczenia, które w innym przypadku zostałoby stracone podczas dzielenia się.

W skrócie Nilah najlepiej czuje się z supportami leczącymi lub dającymi tarczę, a najlepiej jedno i drugie. Gracze, którzy o tym zapominają, wiele tracą z potencjału postaci.

Gracz w wątku na Reddcie napisał:

Celem Nilah nie jest bycie typowym carry, ale granie wokół Sony/Tarica i dzielenie się z nimi jak największą liczbą EXPa. Im szybciej zaczniesz tak grać, tym szybciej zrozumiesz tą bohaterkę. 

Ludzie grają nią i narzekają, że utknęli w martwym punkcie – siedzą na dolnej alei i są non stop obijani przez wrogów. Gracze ci nie czują, by Nilah była użyteczna zarówno w early, jak i late game. I to prawda. Użyteczna jest wtedy, gdy skupi się na swoim supporcie i umożliwi mu szybkie skalowanie. 

Dużo osób myśli o niej, jak o Samirze, podczas gdy jest to bardzo dalekie od prawdy. Powiedzcie swoim supportom, aby wybrali Sonę lub Tarica, a zobaczycie różnice. 

Wielu komentujących potwierdziło, że duo Nilah + Taric jest naprawdę silne, a do tego satysfakcjonujące. Obie postacie mocno korzystają zarówno z leczenia, jak i tarcz supporta. W dalszych etapach gry Taric może mocno wspierać całą drużynę, więc tym bardziej warto pomyśleć o właśnie takim duo bocie.