w

Gracze LoLa na PC zazdroszczą Wild Rift wielu rzeczy, a to jedna z nich. Dlaczego nie ma tego na PC?

Z jakiego powodu w Wild Rift są inne, nieco lepsze funkcje, jak w LoLu?


Wild Rift, jeszcze stosunkowo nowa produkcja od Riot Games, która jest mobilnym League of Legends, różni się nieco od swojego pierwowzoru. Zauważają to często gracze na praktycznie każdym kroku.

Posiada ona kilka naprawdę ciekawych funkcji w kliencie, o które od wielu lat proszą fani komputerowej wersji gry. Są jednak powody, dlaczego znalazły się one właśnie tam.

Wild Rift lepsze od LoLa?

Chociaż Liga Legend jest o wiele bardziej rozwiniętą grą niż jej mobilna wersja, to pomimo tego ta posiada kilka niesamowitych funkcji, o które proszą gracze. Między innymi jest to zablokowanie postaci po rollowaniu w trybie ARAM, tak abyśmy mogli nasz nietrafiony los wymienić na poprzednika, którego mieliśmy i aby nam nikt go nie zabrał.

Jest coś, co według społeczności już dawno powinno znaleźć się w kliencie League of Legends. Mowa tutaj o prezentacji skórek do bohaterów przed ich kupnem. O tę opcję walczą gracze od bardzo dawna, ale z jakiegoś powodu deweloperzy wciąż nie chcą jej dodać. Nie sprawiło to natomiast problemu twórcom Wild Rift.

Video

Krótkie animowane prezentacje podobają się naprawdę dużej ilości osób. Z tego powodu społeczność nie rozumie, z jakiego powodu Riot Games wciąż nie dodał ich do zwykłego LoLa. Powód jest jednak bardzo prosty.

League of Legends istnieje od ponad 12 lat. Gra ciągle się rozwija i od premiery dodano do niej ponad 100. nowych bohaterów, zmieniono mapę, przedmioty i praktycznie każdy inny element. W związku z tym kod jest pogmatwany i ogranicza programistów, razem z przestarzałym silnikiem.

Czy Riot nie może więc przepisać go na nowo? Chociaż taki pomysł pada regularnie, to jest tutaj mały problem. Z jednej strony jest to możliwe, ale pochłonie masę czasu, który można zainwestować w coś innego, razem z niemałym kosztem takiego działania. Trzeba jeszcze ludzi zdolnych do zaprogramowania całej gry na nowo, co również nie jest takie łatwe.

Oznacza to, że nie jest to opłacalne i jeżeli czekacie na nową wersję League of Legends, ale bez bugów i z nowymi opcjami, to w przeciągu najbliższych lat nie będzie to możliwe.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends