w

Gracze LoLa są zaskoczeni tym, jak wysoki jest ban rate Hecarima. Statystyki w najwyższych dywizjach

Reklama

Społeczność zainteresowała się tym, jak często banuje się Hecarima w najwyższych dywizjach w League of Legends.


Nie od dziś mówi się, że LoL nie należy do grupy zbalansowanych gier. Gracze narzekają na stan niektórych bohaterów, a meta niejednokrotnie potrafi nieźle zaskoczyć. Nie zawsze jest to zaskoczenie pozytywne. Bywa, że niektóre postacie są wręcz znienawidzone i banuje się je w prawie każdym meczu.

W ostatnim czasie sporo mówiło się o Hecarimie, ponieważ niecały miesiąc temu zapowiedziano u niego spore zmiany. Od tamtej pory dużo graczy zainteresowało się tym bohaterem, a jego popularność jeszcze bardziej podbijały opinie znanych osób ze środowiska League of Legends (zobacz: Hecarim będzie broken na Worlds 2022 w LoLu? Profesjonalny gracz Broxah robi nim pentakilla w 15 minucie).

Jeden z fanów po sprawdzeniu ban rate opisywanego championa mocno się zdziwił. Liczba, którą zobaczył, przeszła jego oczekiwania. Jak często banuje się Hecarima w niektórych dywizjach?

Hecarim i jego ban rate w Masterze+

Reklama

Użytkownik o pseudonimie ukendtkunst napisał na Reddicie posta, w którym zwraca uwagę społeczności na ban rate Hecarima w dywizjach Master+. Zdaniem autora taka sytuacja jest naprawdę nietypowa.

Reklama

Nigdy nie widziałem tak wysokiego ban rate w ostatnich latach. Hecarim ma powyżej 70% w dywizjach Master+. 

Wiem, że to dość mała próbka graczy, bo w końcu to Master i wyżej, ale jest to naprawdę szalone. Nie pamiętam bohatera, który by miał tak wysoki ban rate od czasów Kassadina, którego banowano w 90% gier. 

Myślicie, że procent banowania będzie spadał, bo ludzie zorientują się, że efektywność postaci nie jest aż taka dobra? Czy win rate Hecarima jest mylący? Sytuacja jest bardzo interesująca. 

Po wejściu na stronę u.gg faktycznie można zauważyć, że współczynnik banów u Hecarima gwałtownie rośnie wraz ze wzrostem dywizji. W Platynie wynosi 50%, w całym Diamencie ponad 64, a na Diamencie 2 i wyżej – ponad 67.

Czy jest to naprawdę aż tak wyjątkowe i szokujące, że dorównuje absurdalnemu wynikowi, jaki osiągnął kiedyś Kassadin?

Gracze szybko znaleźli inne przykłady championów, które w swoim czasie były banowane w naprawdę ogromnej liczbie gier. Przykładem może być Samira, która siała postrach i była znienawidzona przez sporą część społeczności, Zed, który w 2016 roku był naprawdę silny czy Fiora, która w pierwszej połowie tego samego roku radziła sobie niesamowicie dobrze.

Można więc stwierdzić, że ban rate Hecarima nie jest na tyle wysoki, by ten zapisał się w historii League of Legends jako jedna z najbardziej banowanych postaci. Komentujący zaznaczyli również, że współczynnik banów nie świadczy o samej sile bohatera, ale o tym, że granie na niego jest strasznie irytujące i dużo osób woli tego unikać.

Reklama

Na Reddicie można przeczytać wiele komentarzy tego typu:

Hecarim nie jest najprzyjemniejszym przeciwnikiem. Nic dziwnego, że ludzie go banują. Jeśli grasz postacią, która musi trzymać się na tyłach, a Hecarim zechce cię zabić, to zrobi to, przelatując przez cały ekran z prędkością światła. 

Niekoniecznie banują go dlatego, że jest jakiś super broken. Robią to, ponieważ jest chole**ie irytujący.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends