w

Gracze odkryli kolejny błąd Yone z League of Legends. Tym razem staje się odporny na wszelkie CC

Riot Games

Błąd Yone sprawia, że za sprawą swojego E staje się niewrażliwy na wszelkie CC.


Błędy w League of Legends są czymś, z czym gracze dawno się pogodzili. Występują one tak często, że niektóre stały się mechanikami części z bohaterów (Riven i jej resetowanie animacji). Część z nich nie jest w żaden sposób uciążliwa, lecz istnieją również takie, które potrafią mocno zaburzyć balans rozgrywki. Tego typu błędy są usuwane przez Riot jak najszybciej, a gracze często są blokowani za ich nadużywanie.

Na czym polega błąd Yone?

Od momentu wydania bohatera powstało już kilka trików, które mogą wykorzystywać gracze Yone. Jeden z nich polega na wykorzystaniu umiejętności E w połączeniu z ulepszonym przez Barona powrotem do bazy (więcej można przeczytać w tym artykule).

Jednak jedna część wspomnianej umiejętności była jak dotąd pomijana. Chodzi o moment, w którym Yone powraca do swojego ciała i jest w tym czasie niewrażliwy na efekty kontroli tłumu.

Można użyć tego krótkiego momentu, aby uniknąć dowolnego kontroli tłumu, co jak na razie okazuje się jednym z najprostszych do wykorzystywania exploitów, jakie zostały odkryte w League of Legends. Vandiril prezentuje, na czym polega świeżo znaleziony błąd.

Video

ZOBACZ – Najsilniejsi bohaterowie League of Legends w aktualizacji 10.16. Kim warto grać?

Jeśli Yone użyje E w dobrym momencie, aby powrócić do swojego ciała i miałby wówczas zostać trafiony dowolnym efektem kontroli tłumu, CC zostanie zignorowane. Mimo to otrzyma on obrażenia.

Jest wiele możliwości na wykorzystanie błędu. Od unikania uśpienia przez Zoe lub Lillię po omijanie superumiejętności Mordekaisera lub nawet Urgota.

Riot jednak jest bardzo rygorystyczny, jeśli chodzi o podobne błędy, które mają kluczowy wpływ na aspekty rozgrywki. W Chinach 3 tysiące graczy zostało zablokowanych z powodu wykorzystywania globalnego W (więcej można przeczytać w tym artykule). To samo miało miejsce w przypadku innych bohaterów z globalnymi umiejętnościami.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends