w

Guardians of the Sands Veigar pomysłem na nową skórkę z LoLa. Gracz zanimował wygląd wszystkich skilli

Jeden z fanów postanowił stworzyć skórkę do Viegara z nieco niszowej serii – Guardians of the Sands.


Seria skinów Guardians of the Sands, mimo że nie cieszy się ogromną popularnością i daleko jej do motywów takich jak PROJECT, Arcade, Star Guardian czy Dark Star, to jest dość rozbudowana i przez lata wielu bohaterów otrzymało skórkę z tym motywem.

Wśród strażników pustyni znaleźć można Jannę, Kha’Zixa, Rammusa, Rengara, Skarnera czy Xeratha, a z nimi powiązani są także Sand Wraith Pyke, Sandstorm Ekko czy Sandstorm Katarina.

Jeden z fanów postanowił zaprojektować kolejny tego typu skin. Padło na Veigara. Projekt jest o tyle ciekawy, że nie przedstawia typowego rozrysowania wyglądu umiejętności, ale prezentuje starannie wykonane animacje.

Pomysł na skórkę – Guardians of the Sands Veigar

Autorem projektu jest Alfie Jäärf, artysta ze Szwecji. W jego portfolio znaleźć można przeróżne prace, od tradycyjnych rysunków ołówkiem, przez cyfrowe fanarty, aż po modele 3D i fanowskie VFX.

Twórca pomysłu w opisie swojego dzieła napisał:

Chciałem obdarzyć Veigara odrobiną miłości, ponieważ był to pierwszy bohater, którego kupiłem i którego mainowałem w 2012 roku. Postanowiłem zrobić ten mały osobisty projekt, który obejmuje skórkę z efektami umiejętności. Głównym powodem było ćwiczenie efektów wizualnych, ponieważ staram się pracować w branży gier.

Modele zostały wykonane za pomocą Blendera, a teksturowanie modeli za pomocą 3D Coat. Wszystkie sprite’y i tekstury użyte do VFX stworzyłem przy użyciu Substance Designer i Photoshopa.

Artysta opublikował swoją pracę na Reddicie, na którym szybko zdobyła sporą popularność i uznanie.

Poza prezentacją wyglądu skilli bohatera autor pokazał również prosty koncept wyglądu championa. Ten nawiązuje oczywiście do egipskich mumii i kolorystyki znanej z reszty skórek z tej serii.​