w

Ile meczów w League of Legends rozegrano w 2022 roku? Aż trudno to sobie wyobrazić

Ja wiele gier w LoLa odbyło się w ubiegłym roku?


Często mówi się, że League of Legends to gra, która zaczyna umierać. Niektórzy piszą, że gra w to coraz mniej osób, a wina leży głównie po stronie twórców, którzy zdaniem społeczności nie szanują swoich fanów i wypuszczają coraz gorszą zawartość. Warto tutaj wspomnieć, że nawet ostatnio Riot zaliczył ogromną wpadkę z animacją wydaną z okazji rozpoczęcia sezonu 2023 (zobacz: Najgorszy „cinematic” LoLa w historii? Nawet Riot zdecydował się przeprosić graczy i wyjaśnić).

To utwierdziło niektórych w przekonaniu, że LoL jest grą spisaną na straty, bo nawet samym twórcom nie chce się postarać tak, jak w poprzednich latach. Tylko czy faktycznie już mało kto w to gra i zainteresowanie Ligą znacząco spada? Kiedy można uznać, że gra przestała być popularna?

Tutaj warto zwrócić uwagę na liczbę meczów, które rozegrały się w ubiegłym roku. Wiele tytułów może jedynie pomarzyć o takim wyniku.

Gry w LoLa w 2022 roku

W sieci pojawiła się informacja związana z liczbą meczów w League of Legends, które odbyły się w ubiegłym roku.

Chociaż Riot Games nie ujawniło całkowitej liczby rozegranych gier, szacuje się, że w Lidze odbyło się około 519 milionów rozgrywek. To wynik, o którym wiele tytułów może jedynie pomarzyć, ponieważ nigdy nie osiągnie tak wysokich statystyk.

Co więcej – oficjalne konto gry w Instagramie ujawniło, że w 2022 roku wszyscy gracze pokonali ponad bilion minionów.

Statystyki pokazują, że pomimo różnych wpadek ze strony twórców, League of Legends wciąż świetnie trzyma się na rynku. Co prawda wiele osób uzna, że nie jest to „stara dobra Liga” i wiele rzeczy podupadło przez lata, jednak nie da się ukryć, że codziennie ogromna liczba osób spotyka się na Summoner’s Rift i są fani, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez choćby jednej rozgrywki.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends