Który bohater LoLa stanie się najbardziej bezużyteczny, gdyby usunięto mu jedną z umiejętności?

League of Legends

Reklama

Jakie postacie straciłyby swój sens, gdyby zabrać im jednego skilla?

Reklama


Usuwając jedną z umiejętności, można sprawić, że cały zamysł na bohatera zniknąłby w mgnieniu oka. Którzy bohaterowie najbardziej odczuliby utratę pojedynczej umiejętności?

Kto stanie się bezużyteczny, jeśli straci jedną ze swoich umiejętności?

Bohaterowie League of Legends są bardzo różni. Jedni z nich polegają na zadawaniu sporej ilości obrażeń, inni leczą lub dają tarczę. Jest też miejsce na tanków, którzy mogą przyjąć na siebie wiele ataków i wyjść z tego cało.

Kto z tak dużej grupy postaci stałby się bezużyteczny, jeśli usunęłoby mu się jedną z umiejętności? Która postać praktycznie straciłaby swój sens, jeśli nie miałaby o jeden skill mniej?

Reklama

ZOBACZ – Kiedy zobaczymy rework Wukonga w LoLu? W końcu pojawiły się konkretne daty

Singed

Obecność Singeda w takim zestawieniu raczej nikogo nie dziwi. Jego Q – Ślad Trucizny to umiejętność, która opisuje główny zamysł postaci. Singed, który nie mógłby więcej truć przeciwników i zachęcać ich do pogoni w swoim toksycznym dymie, nie byłby sobą. Jedyne co mógłby zaoferować, to CC w swojej klejącej substancji.

Yuumi

Yuumi to postać, która ma swoich oddanych fanów, jak i wrogów, którzy jej nienawidzą. Niektórzy uważają, że bohaterka polega jedynie na przyczepianiu się do sojuszników. Gdyby zabrać W Yuumi – Ty i Ja! – postać stałaby się mało przydatna i dodatkowo kompletnie bezbronna. Kotka bez swojej nietykalności po połączeniu z sojusznikiem byłaby nie tylko kiepskim wsparciem, ale i łatwym celem dla przeciwników.

ZOBACZ – Riot dalej trolluje i pokazuje zmienione OP umiejętności postaci LoLa

Zoe

Q Zoe – Gwiezdna Piłeczka – to jej główne źródło obrażeń. Bohaterka bardzo polega na swojej umiejętności, która użyta w odpowiedni sposób może zadać ogromne ilości DMG. Zabranie jej tego sprawiłoby, że granie Zoe straciłoby sens, a bohaterka niewiele mogłaby zdziałać poza usypianiem swoich wrogów.

Orianna

Nikogo nie zaskoczy fakt, że Orianna polega na swojej mechanicznej kuli. Wszystkie umiejętności bohaterki są z nią powiązane, ale najbardziej zabolałoby ją usunięcie jej Q – Rozkaz: Atak. Bez możliwości wysyłania kuli w wyznaczone miejsce potencjał Orianny mocno spada i granie nią staje się uciążliwe. Odpowiednie pozycjonowanie kuli jest kluczowe do dobrej gry tą postacią.

Azir

Gra Azirem kręci się wokół przywoływania Piaskowych Żołnierzy i atakowania nimi w odpowiedni sposób (lub poruszania się w ich kierunku z E). Gdyby usunięto W bohatera – Powstańcie! – gra nim stałaby się nie tylko nieprzyjemna, ale praktycznie niemożliwa. Azir jedyne, co mógłby zrobić, to czekać na swoją superumiejętność.

Syndra

W przypadku Syndry sytuacja wygląda bardzo podobnie jak u Orianny. Tak jak w przypadku Mechanicznej Baletnicy, Syndra opiera się na graniu wokół swoich mrocznych kul. Usunięcie jej Q znacznie osłabiłoby potencjał bohaterki. Oczywiście nie byłoby to aż tak drastyczne jak np. w przypadku Azira czy Singeda, jednak brak możliwości tworzenia nowych kul na pewno zniechęciłby do grania Syndrą (wystarczy wyobrazić używanie W tylko na miniony lub E, która ma tylko podstawowy zasięg).

ZOBACZ – Kayle – najgorszy bohater do mainowania w League of Legends?

Yasuo

Yasuo bez swojego tornada byłby niekompletnym bohaterem. Zabranie mu jego Q – Nawałnica Stali, sprawiłoby, że gra bohaterem mocno różniła by się od tej, jaką obecnie można spotkać w LoLu. Yasuo stałby się niesamowicie zależny od drużyny, miałby niewiele obrażeń i superumiejętność, której nie mógłby aktywować w pojedynkę.

Aurelion Sol

Aurelion mocno polega na swojej umiejętności pasywnej – Centrum Wszechświata. Gdyby usunąć jego orbitujące gwiazdy, smok stałby się kompletnie inną postacią, tracąc swoją najbardziej charakterystyczną cechę.

Xayah

Buntownicza Xayah bez swoich piór byłaby bezbronna i prawie bezużyteczna. Usunięcie jej E – Wezwanie Ostrzy – osłabiłoby bohaterkę, odbierając jej kontrolę tłumu, sporo obrażeń i znacznie pogorszyło działanie innych umiejętności. Wystarczy wyobrazić sobie, że przez całą grę nie można byłoby przyciągnąć żadnego pióra, nawet tych z superumiejętności.

Riven, Irelia, Kha’Zix…

Rozpisywać się można o wielu bohaterach, którzy skupiają swoje obrażenia na jednej umiejętności. Często ten jeden skill jest kluczowy do gry, a jego brak zepsuje całe combo lub niesamowicie je osłabi. Wśród takich postaci jest np. Riven czy Irelia, ale można również wpisać tutaj Aatroxa czy Kha’Zixa. Oczywiście nie są to jedyne tego typu postacie. Jednak trudno byłoby wymienić wszystkie.

ZOBACZ – Urgot może dostać tę walentynkową skórkę. Riot zanotował propozycję

Na pewno ciekawe jest pomyśleć, jak wiele z ulubionych bohaterów to championi polegających głównie na jednej z umiejętności. Ilu z nich przestałaby być interesująca, gdyby straciła ten jeden skill? Większość graczy się nad tym nie zastanawia, a może być to fajną ciekawostką podczas rozmowy ze znajomymi w League of Legends.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej