w

Najciekawsze fakty o Qiyanie z okazji jej 2 urodzin. O tym mogliście o niej nie wiedzieć

Dziś urodziny obchodzi znana księżniczka Ixtalu. Co warto o niej wiedzieć?


Być może większość fanów będzie zaskoczona, ale od premiery Qiyany minęły już 2 lata. Mimo że bohaterka jest stosunkowo nowa, to znaleźć można naprawdę wiele ciekawostek na jej temat.

Oto zbiór najistotniejszych faktów na jej temat.

Drugie urodziny Qiyany

Qiyana pojawiła się na Summoner’s Rift 28 czerwca 2019 roku.

Według lore ma 20 lat, a w wieku 7 lat opanowała zaawansowane techniki żywiołów. Nauczyła się ich w przeciągu tygodni, a niektóre jej starsze siostry po latach nauki wciąż nie zaczęły nawet rozumieć ich podstaw. Jest najmłodszym dzieckiem z panującego w jej ojczyźnie rodów.

Ixtal to ojczyzna Qiyany

Cesarzowa Żywiołów to samozwańczy tytuł, który nadała sobie sama. Tak naprawdę jest tylko księżniczką w Ixtal.

Wedle tradycji Qiyana miała zawsze być dziesiąta w linii dziedziczenia tronu Yun Tal. Może to odnosić się do “1v9”, czyli znanego określenia wśród graczy League of Legends.

Projekt wizualny Qiyany jest prawdopodobnie inspirowany Tirą z Soul Calibur. Być może twórcy wzorowali się także na Xenie z serialu Xena: Wojownicza Księżniczka.

Na wczesnym etapie projektowania Qiyana była w stanie kontrolować ogień, ale została odrzucona z powodu braku ognia na Summoner’s Rift.

W czasie projektowania zastępczym modelem Qiyany była Riven ze zmienionymi kolorami. Początkowo nazywana była ona EleRivenBlade.

Przed pojawieniem się Qiyany jedyną postacią, której imię zaczynało się na Q, była Qiunn.

Broń Qiyany wzorowana jest na czakramie – rodzaju broni pochodzącej z Indii, służącej do rzucania. Czakramy miały kształt płaskiej metalowej obręczy z ostrą krawędzią zewnętrzną.

W grze bohaterka nazywa swoją broń Ohmlatl. Irytuje się, gdy ktoś mówi na to inaczej, co można usłyszeć w jej wypowiedziach.

“To nie pierścieniowe ostrze! To Ohmlatl, idioci!”
“Powiedz ostrze pierścieniowe raz jeszcze!”

Qiyana mówi dialektem Ixtali, co słychać w niektórych z jej kwestii.

“W Ixtal nazywamy ich cao-mul. Co dosłownie znaczy, że niedługo staną się błotem”
“Saal yun esqu’uña!”

W angielskiej wersji głos bohaterki podkłada Montse Hernandez, w polskiej – Nina Kwapisiewicz.

Qiyana dabuje, jeśli użyje emotki w ciągu 10 sekund od zabicia wroga.

Qiyana posiada aktualnie 4 skórki. Ostatnia z nich wydana została 10 grudnia 2020 roku.

W zespole True Damage głos Qiyany podkłada Rebbeca Marie Gomez, bardziej znana jako Becky G – amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, raperka oraz aktorka. Zajmuje się muzyką pop – rap i latynoską. Ciekawostką jest to, że utwór GIANTS ma aktualnie 153 miliony wyświetleń na YouTube.

Prestiżowa Edycja skórki True Damage została stworzona we współpracy z paryskim domem mody. Odzież, jaką nosi bohaterka, jest oparta na kolekcji Louis Vuitton z 2020 roku.
Broń Qiyany w skórkach True Damage posiada diamentowe kryształy, które zmieniają się w szafiry, rubiny lub emeraldy.

W tle splash artu Battle Boss Qiyany widać Final Boss Veigara. Scena z tła nawiązuje do serii Mario. Qiyana prawdopodobnie nawiązuje do księżniczki Peach z tej samej serii.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends