w

Nawet Nervarien nie jest w stanie tego wytłumaczyć, a ludzie przez to dodgują gry przez cały dzień

Obecnie w League of Legends występuje niesamowicie dziwna sytuacja, w której część osób ma kompletnie zepsuty system MMR i zyskiwania LP.


Z LP dziwne rzeczy dzieją się w sumie od momentu usunięcia serii do kolejnych dywizji, czyli z końcem sezonu 10. Co oznacza „dziwne”? Chodzi tutaj o nienaturalne i zupełnie różne przyrosty LP w zależności od posiadanego konta.

Niedawno pisaliśmy o „magicznych kontach Riotu”, które miały mieć zawyżone zdobywanie LP ze względu na brak swojej historii przed 30 poziomem. Dzisiaj wiemy o tym jeszcze więcej, a sytuacja zdaje się powoli wyjaśniać.

O co chodzi z tym nietypowym zyskiem LP?

Przypomnijmy na szybko, o co tutaj chodzi. Część osób zdobywa po 30LP i traci przykładowo 7. Inni z kolei zdobywają 15 i tracą 17. Nie ma to absolutnie żadnego sensu. Sprawa zrobiła się popularna już kilka dni temu i finalnie dotarła nawet do Nervariena. Streamer nawiązał do tego podczas swojej transmisji, pokazując przyrosty na jednym ze swoich kont.

Klip z filmu: https://youtu.be/ngDiQje_KUI – KLIK

„widziałem jakiś temat z ludźmi, którzy są tam wiesz, zawodnymi graczami i oni mają też takie gainsy, tylko, że ja mam to konto od, no nie wiem, od kilku tam lat… Ponad 5 lat mam to konto i ono nie było nigdy kontem dla PRO itd. Ale mam takie właśnie LP z jakiegoś powodu (…) ale to jest dziwne, dostaje 30, tracę 8, to jest dziwne, ja nie wiem dlaczego tak jest do końca, nie mam pojęcia”

Nervarien ma dokładnie taką samą sytuację jak ta z „magicznych kont”, choć jego konto nie jest Riotowym i ma kilka dobrych lat. Sprawa ta jest tylko coraz ciekawsza, więc nic dziwnego, że wątek ten pojawia się u kolejnych osób, które zaczynają sprawdzać swoje LP.

CAŁY REDDIT JEST ZAPCHANY TEMATAMI O LP I MMR

Okazuje się, że powstają całe poradniki tłumaczące, jak naprawić sobie sytuację, w której zdobywa się mniej LP, niż się ich traci. Gracze spędzają po kilka dobrych godzin, dodgując kolejne mecze. Wszystko to przez rady pokroju tych, jakich udziela użytkownik Reddita o nicku „learn2fly77”.

Ponoć przetestował swój sposób na sobie i faktycznie przyniósł on oczekiwany efekt. My jednak radzimy podchodzić do tego z dystansem.

„Jeśli otrzymujesz mniej LP niż tracisz, oznacza to, że twoja ranga jest wyższa niż twój mmr i będziesz musiał ręcznie zmniejszyć swoją rangę, aby pasowała do twojego mmr.

Możesz dodgować grę dla -3LP, odczekać 5 minut, a następnie znów zdodgować, aby stracić -10LP i robić to ponownie, co 30 minut, aż osiągniesz łącznie-100LP dla swojej rangi. Spowoduje to, że twoja ranga spadnie poniżej twojego mmr i będziesz miał lepsze przyrosty LP w przyszłości.

Pamiętaj, że liczy się tylko mmr.”

Jego testy podobno nadal trwają, ale sporo osób zaczęło to stosować, tak ogólnie z czystej ciekawości, gdzieś na pobocznych kontach. Nie zdziwcie się więc, jeżeli nagle w kolejnych dniach będziecie spotykać sporą ilość dodgujących osób.

O co tutaj chodzi?

Na wstępie wspominaliśmy, że wszystko to zaczęło się od usunięcia serii i wygląda na to, że faktycznie to może być powodem całego zamieszania. Inny użytkownik dość dobrze wyjaśnił to, co jego zdaniem ma na to wpływ i wydaje się mieć to wiele sensu.

„Wzrost MMRów jest taki sam jak był w poprzednim sezonie, natomiast już sam wzrost LP przy serii zwycięstw lub porażek jest szybszy z powodu braku serii. Zamiast grać 3 gry w serii, gdzie 3 wygrane trafiłyby prosto do twojego mmr i dałyby ci 0 lp, po prostu automatycznie awansujesz. Jest to więc równoznaczne z przegraną 2-3 gier przy 0 lp po awansie. Twój mmr powoduje, że masz g**niane zyski, a następnie cała ta naciągnięta gumka recepturka zawraca.

Wydaje mi się, że Riot jest w kropce, bowiem jest to ciężkie do naprawienia. Nawet jeśli sprawią, że wzrost MMRów lub LP zostaną lepiej wyrównane, to wciąż będzie to mocno odczuwalne w przypadku zmian MMRów graczy lub dywizji, chyba że dokonają miękkiego resetu rang wszystkich. Wyobraź sobie sytuację, w której jesteś w Goldzie, a następnie zostajesz przeniesinych do Silvera 1 lub też drugą sytuację, gdzie będąc smurfem w Silverze 3 i posiadając mmr platyny, te zostają zmieniane na mmr Silvera 3.”

Riot musi to w jakiś sposób naprawić, o ile oczywiście to właśnie to jest powodem całego zamieszania. Póki co wszyscy są zgodni, że coś tutaj jest nie tak, szczególnie że Riot ponoć już to naprawiał.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends