w

Riot o wczesnych planach na skórkę do Vex. Miała otrzymać skina z serii Unbound

Twórcy zdradzili, że Vex początkowo miała mieć skina z serii Unbound. Skórkę, którą posiada również Thresh.


Vex to najnowsza bohaterka League of Legends. Jest to postać wyjątkowa, ponieważ jest pierwszym Yordlem wydanym od 2016 roku. Dodatkowo twórcy przyznali, że przy jej tworzeniu nieco inaczej podeszli do projektowania. Chcieli, aby Vex przede wszystkim reprezentowała cechy, z którymi gracz może się utożsamiać (więcej o planach, konceptach i pomysłach na nową bohaterkę można przeczytać tutaj: Riot o najnowszej bohaterce LoLa – jak wyglądał proces tworzenia, wczesne koncepty i więcej).

Wczesne koncepty Vex pokazują, że bohaterka mogła wyglądać zupełnie inaczej. Riot rozmyślał nad przeróżnymi projektami. Z ostatniej wypowiedzi jednego z twórców wynika, że zmiany planów pojawiły się również w przypadku skina postaci. O co chodzi?

Skórka Unbound zamiast Dawnbringer

Reklama

Jak wiadomo, najnowsza bohaterka wraz z premierą otrzyma skina Dawnbringer. Skórka, tak jak zapowiadano, związana jest z eventem Night & Dawn, podczas którego dodatki kosmetyczne otrzymają także Yone, Morgana, Lillia, Kayn i Tryndamere.

Pierwsza skórka Vex wzbudziła w graczach mieszane uczucia. Wiele osób twierdziło, że jest po prostu brzydka i Riot nie starał się przy jej tworzeniu – Skórka Dawnbringer Vex to porażka? Dlaczego gracze LoLa bardzo mocno ją krytykują?.

Reklama

Reav3, główny producent ds. bohaterów, zdradził, że twórcy początkowo chcieli stworzyć zupełnie innego skina, jednak opóźnienia w procesie projektowania postaci sprawiły, że plany trzeba było zmienić.

Zazwyczaj wybieramy skórki w końcowej fazie tworzenia postaci, po tym jak baza bohatera jest solidnie ukształtowana. Vex miała w pierwotnej wersji mieć coś w stylu skina Unbound. Zasadniczo mieliśmy pomysł, że po spotkaniu jej przez gracza w Freljordzie, wróciłaby do Viego, a on dałby jej trochę Czarnej Mgły i zwiększył jej moce. Potem, gdy widzielibyśmy ją ponownie w Piltover/Zaun, byłaby ona w formie ze skórki. Kiedy okazało się, że musimy przesunąć wydanie postaci, czuliśmy, że publikowanie tej skórki nie miałoby już takiego impetu, ponieważ event powiązany z tym motywem skończył się.

Jak widać, Vex mogła otrzymać skórkę podobną do Wyzwolonego Thresha. Niestety premierę postaci trzeba było przesunąć. Nic więc dziwnego, że Riot zdecydował się zmienić plany – wydanie skina związanego z poprzednim eventem podczas zapełnienie innego wydarzenia wyglądałoby dość kiepsko. Trudno ocenić, czy poprzedni projekt był ciekawszy, ponieważ twórcy nie pokazali żadnych wczesnych grafik ani efektów umiejętności.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends