w

Riot obiecał to graczom LoLa 3 lata temu, ale „boi się o tym przypominać”?

Społeczność uważa, że Riot powinien odświeżyć głos niektórych postaci, by ten lepiej pasował do ich charakteru.


League of Legends to gra, która ciągle się zmienia. W szybkim tempie pojawiają się nowi championi, którzy wprowadzają na Summoner’s Rift coraz to ciekawsze zagrania, ale również rozbudowują historię Runeterry. Przykładem może być Rell, która jest silnie związana z Noxus, ale także z Czarną Różą.

Czasem bywa tak, że nowa postać jest w jakiś sposób powiązana z inną, np. jest członkiem jej rodziny (jak w przypadku Yasuo i Yone) lub z fabuły fani dowiadują się, że obaj bohaterowie znali się wcześniej.

Reworki również zmieniają sporo w League of Legends. Nie chodzi tylko o odnowienie modelu, splash artów i umiejętności, ale często nową fabułę, inny charakter bohatera lub ujawnienie ciekawych informacji z jego przeszłości, by ten wydawał się jeszcze bardziej interesujący.

I tu pojawia się problem. Gracze uważają, że część starych wypowiedzi championów z gry w ogóle nie pasuje do aktualnego stanu lore.

Aktualizacja wypowiedzi bohaterów LoLa

Społeczność League of Legends zauważyła, że coraz więcej postaci ma zupełnie nieaktualne głosy i wypowiedzi. Ten temat poruszany był już jakiś czas temu, głównie w momencie, gdy na Summoner’s Rift pojawiła się Kai’Sa. Wiele osób domagało się, by inni bohaterowie powiązani z Pustką, tacy jak Kassadin czy Malzahar, dostali aktualizację swoich kwestii, by te jakkolwiek odnosiły się do nowej postaci, np. komentując jej powrót z Voidu.

Niektórzy z graczy poszli jednak dużo dalej i zauważyli, że problem z niepasującymi dialogami pojawił się już parę lat wcześniej.

Sporo osób porusza tutaj kwestię historii Varusa, która w 2017 zaszokowała graczy. Chodzi o teledysk do piosenki As We Fall, w którym można było poznać historię Valmara i Kaia, dwóch zakochanych. Oczywiście nie trzeba zaznaczać, jak duże poruszenie wywołało to, że w League of Legends pojawił się pierwszy, tak jawnie zarysowany wątek związku jednopłciowego. Gracze zwrócili jednak uwagę na coś jeszcze. Aktualne kwestie Varusa nijak nie odnoszą się do ukazanej historii. Wydawać by się mogło, że ten kompletnie ignoruje istnienie Valmara i Kaia. Niektórzy twierdzą, że właśnie przez to lore bohatera wydaje się traktowane po macoszemu.

Gracze niejednokrotnie prosili Riot o odnowienie wypowiedzi Varusa. Minęły już ponad 3 lata i niestety nic w tym temacie się nie zmieniło. W sieci można przeczytać wiele opinii odnośnie tego, że deweloperzy wolą póki co nie poruszać tego tematu ze względu na duży rozgłos. Czy rzeczywiście tak jest? Trudno jednoznacznie stwierdzić. Na pewno te 3 lata temu była to jedna z bardziej kontrowersyjnych rzeczy, jaka dotyczyła League of Legends.

Warto wspomnieć, że przy dziesiątkach rozbudowanych kwestii u niektórych bohaterów Varus posiada zaledwie niewiele ponad 20 odzywek.

Video

Dostało się również Lux i Ahri. W przypadku tej pierwszej fani lore zaznaczają, że aktualne wypowiedzi bohaterki mogą sugerować, że jest głupiutka i naiwna. Gryzie się to z jej rolą w komiksach Riotu. Niektórzy twierdzą, że o ile Lux liczy się w historii Demacii i była istotna w wielu momentach komiksu, tak w grze wydaje się bezbarwną postacią wyciętą z mało ambitnego anime.

Ahri z kolei wielu osobom kojarzy się z sukkubem. Nie pasuje to tylko ze względu na to, że na tym motywie opierana jest Evelynn, ale także przez to, że biografia lisicy została aktualizowana. Oczywiście, sama Ahri znana była z tego, że bawiła się emocjami innych i pochłaniała ich esencję życiową. Nie można jednak zapomnieć, że w jej lore duże znaczenie ma empatia i to, że bohaterka miała z czasem wyrzuty sumienia, a pochłonięte dusze wywoływały u niej wizje wspomnień ofiar.

Fani bohaterki twierdzą, że pomijanie tego aspektu w charakterze postaci sprawia, że ta traci wiele ciekawych cech. Niektórzy uznają nawet, że to właśnie fakt, że Ahri walczy ze swoim przeznaczeniem i ma wyrzuty sumienia, sprawia, że bohaterka jest ciekawa fabularnie. Niestety po jej kwestiach w grze kompletnie nie widać tej empatycznej strony.

Według społeczności okropnie wypadają także kwestie Miss Fortune. Sarah posiada aktualnie około 20 wypowiedzi, przy czym większość z nich jest bardzo krótka i mało znacząca (czasem to tylko jedno słowo).

Ubogie odzywki Miss Fortune bolą w uszy, jeśli ma się świadomość, jak bohaterka rozbudowana jest fabularnie. Riot włożył wiele pracy w opowiadania z Bilgewater, w których zarysowano konflikt postaci z Gangplankiem, ale także jej przeszłość, która niestety nie należy do szczęśliwych.

Pod względem lore Miss Fortune jest postacią o ciekawym charakterze, zdeterminowaną i posiadającą konkretne cele. W grze kompletnie tego nie czuć. Wręcz ma się wrażenie, że bohaterka jest kompletnie nudna i nie ma za wiele do powiedzenia.

Nieco innym przykładem może być Nidalee. Ta aktualnie nie ma nawet 20 wypowiedzi. Nikogo nie zaskoczy fakt, że kwestie, które posiada nie są również zbyt ciekawe. Gracze zauważyli jednak to, że co najmniej dziwnie prezentuje się fakt, że Nidalee nie zauważa w żaden sposób Neeko, mimo że ta wspomniana o niej kilkakrotnie.

Skrzywdzony może czuć się również Blitzcrank, którego kwestie wydają się straszliwie ubogie i nudne. Z tekstów bohatera nie wynika praktycznie nic poza tym, że jest robotem. Co więcej – niektórzy uważają, że wypowiedzi championa mogą wskazywać, że jest to maszyna stworzona do zabijania, mimo że fabularnie Blitzcrank to robot mający pomagać, który odznaczał się istnieniem empatii i zdolności do zachowań altruistycznych. Według niektórych fanów pewne wzmianki o jego przeznaczeniu i historii mogłyby pojawiać się choćby podczas ruchu albo przy początku gry. Niestety póki co fani muszą zadowolić się zaledwie kilkunastoma wypowiedziami.

Poczytać można znacznie więcej wypowiedzi graczy, którzy zwracają uwagę na sporo nieścisłości fabularnych.

Oczywiście nikt nie oczekuje, że Riot wprowadzi ogromną aktualizację wszystkich głosów. Jednak to, że niektóre postacie nie zostały odświeżone przez wiele lat, choć ich fabuła została zmieniana, a poza grą dostały wiele pobocznych opowiadań czy komiksów, wydaje się społeczności nieco przykre. Mimo wszystko sporo osób bardzo interesuje się lore League of Legends i śledzi wszystkie nowości w tej kwestii.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends