w

Riot odpowiada, dlaczego opóźniono ankietę z wyborem bohatera do reworku

Twórcy tłumaczą zaistniałą sytuację względem głosowania na kolejnego reworkowanego bohatera.


Niecałą dobę temu pojawiała się informacja, że ankieta związana z wyborem kolejnego championa do reworku nie odbyła się, a zamiast tego Riot sam wybrał następnego bohatera (zobacz: Ankiety na reworki nie będzie. Nowy wygląd Mundo ujawniony razem z tankiem supportem). Taki obrót spraw niekoniecznie spodobał się części społeczności. Niektórzy gracze zaczęli snuć teorie o tym, że twórcy celowo zrezygnowali z ankiety. Riot wypowiedział się w tej sprawie.

Kontrowersje wokół ankiety o rework

W jednej z oficjalnych wypowiedzi Riotu przeczytać można było o głosowaniu dotyczącym następnego reworku.

Nim się pożegnamy, poruszę jeszcze jedną kwestię. Wcześniej w tym roku zapowiedzieliśmy, że zorganizujemy kolejne głosowanie, w którym będziecie mogli zagłosować na następne VGU w League. Niestety podczas organizowania głosowania na nowej stronie pojawiły się pewne problemy i zanim udało się nam je usunąć, musieliśmy zabrać się za nowe VGU.

Wybrany przez nas bohater nie był objęty wcześniej głosowaniem, ale uważam, że wielu graczy ucieszy się z naszej decyzji, gdy już ją ogłosimy (co mamy zamiar zrobić w następnym poście na temat planowania). Wciąż planujemy zorganizowanie głosowania nad kolejnym VGU, co nastąpi w przyszłym roku i będzie dotyczyć aktualizacji kolejnego bohatera.

Z tekstu dowiedzieć się można, że Riot już wybrał bohatera, który nie został objęty głosowaniem. Nie wiadomo póki co, jaki jest to champion, ale twórcy liczą, że ich decyzja spotka się z pozytywnym odzewem ze strony społeczności. Niestety już teraz wielu graczy czuje się źle z faktem, że Riot wybrał postać za nich, a nie tak jak zapowiadał – kierując się oddanymi głosami.

ZOBACZ – Riot oficjalnie osłabia trafienia krytyczne w 11 sezonie LoLa. Kto najwięcej straci?

Decyzja twórców tak mocno dotknęła niektórych, że ci zaczęli zastanawiać się, czy rzekome problemy z ankietą nie były wymyślone. Pojawiły się teorie, że Riot celowo usunął głosowanie z powodu obaw, że społeczność wybierze Udyra. Na Reddicie można przeczytać tego typu komentarze:

Obawiam się, że ankieta była usunięta z dziwnych powodów i niepokoi mnie, że decyzje o kolejnym VGU są podejmowane bez udziału społeczności. Chcieliśmy Mundo, ale czy chcieliśmy tego drugiego championa?

Nie chcę wyjść na spiskowca, ale czy głosowanie zostało przesunięte z powodu obawy, że to Udyr zostanie przez nas wybrany? Czy obawialiście się, że ​​nie będzie wystarczających środków, aby nad nim pracować?

ZOBACZ – Czym najbardziej różnią się gracze na chińskim serwerze League of Legends od innych regionów?

Ze względu na domysły i spekulacje graczy twórcy postanowili opisać zaistniałą sytuację w bardziej szczegółowy sposób.

To nie jest spisek. Oto bardziej szczegółowe wyjaśnienie. Oryginalne ankiety był robione na naszej starej stronie internetowej Nexus, która już nie istnieje.

Zespół, który miał nam przygotować ankietę, był przytłoczony pracą nad HUBem, która wymagała niezmiernie dużo czasu. Nasza grupa była gotowa do rozpoczęcia kolejnego projektu, ale przez to, że prace nad wydarzeniami takimi jak Spirit Blossom i Psy Ops wymagały tak dużo zaangażowania, inny team nie był w stanie przygotować ankiety – nawet jeśli nie było to tak wymagające. Pierwotnie chcieliśmy rozpocząć głosowanie w połowie roku, ale nie mogliśmy przewidzieć, ile czasu pochłonie Spirit Blossom. Zarządziłem rozpoczęcie prac nad VGU, ponieważ nie chciałem, żeby zespół nie miał co robić lub zabrał się za nowego championa.

Wyjaśnienie nie spodobało się każdemu. Część graczy uważa, że tłumaczenie Riotu jest zawiłe lub po prostu bez sensu, ponieważ jak zauważyli niektórzy – ankietę można w najgorszym wypadku przeprowadzić w internecie, choćby na oficjalnym fanpage’u.

Niezależnie od tego, czy ankieta faktycznie została przełożona z powyższych powodów, czy może w grę wchodziło coś jeszcze, graczom pozostaje czekać na ujawnienie zaplanowanego reworku, który jak mają nadzieję twórcy – ucieszy sporą część społeczności LoLa.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends