w

Riot odpowiada na krytykę graczy LoLa o wprowadzaniu do dżungli niepasujących postaci

Riot Games

Rioter odpowiada na pytanie graczy, dlaczego postacie niepasujące do dżungli są do niej wprowadzane.


Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że do League of Legends trafią małe zmiany, których zadaniem będzie dostosowanie dwóch niezwiązanych z dżunglowaniem postaci właśnie na tę linię.

W związku z tym społeczność zastanawia się, jaki jest tego powód. Wiele osób twierdzi, że nie ma to sensu, albowiem bohaterowie stworzeni do lasu przestają być popularni i zaczynają coraz częściej grać niestandardowymi pickami, a Riot nic z tym nie robi. O co chodzi?

Nowi dżunglerzy

Wczoraj pisaliśmy o Dariusie i Morganie, którzy na serwerze testowym otrzymali potężne buffy obrażeń przeciwko neutralnym potworom. Dzięki temu Morgana jest w stanie bardzo szybko wyczyścić wszystkie obozy potworów, a Darius bez smite pokonuje smoka na pierwszym poziomie. Wszystko to można zobaczyć w tym artykule.

ZOBACZ – Postać, która dostała tydzień temu nerfy, według definicji jest OP. Albo ban, albo ktoś ją wybiera

Zaciekawieni tą decyzją fani League of Legends zaczęli pytać, dlaczego Riot postanowił wprowadzić nowych leśników, jeżeli podstawowi, ale zapomniani, nie są grywalni. Świetnym przykładem może być Trundle, Jax, Shyvana, Ivern, Skarner i Amumu, których Pick Rate wynosi poniżej 1%.

Jeden z komentujących wpis na Reddicie przedstawił własną teorię, że ma być to pewna forma zachęcania graczy do grania tej roli, jako że w ostatnim czasie jest mało lubiana:

Chcą, aby gracze z alei mówili “och mój champion może teraz być w dżungli? Chce to wypróbować!” Ponieważ las jest naprawdę mało popularny.

Słowa te potwierdził jeden z Rioterów i przyznał mu rację:

Ta opinia jest w większości poprawna, generalnie rzecz biorąc, chcemy zwiększyć popularność dżungli, wprowadzając tam popularnych bohaterów, szczególnie w niższym ELO.

Faktycznie to może mieć sens, dżungla nie jest lubiana i według eksperymentu gracza sprzed dwóch miesięcy, to ją najczęściej dostajemy, jeżeli wybierzemy pozycję “fill”.

ZOBACZ – Gracze ponownie pokazują, jak dobrze mogłyby wyglądać skiny w League of Legends

Gracze uważają, że wcale nie trzeba wprowadzać nowych postaci, a wystarczą dobre poradniki, które zachęcą i wyjaśnią, jak powinno się poprawnie dżunglować. Na to również odpowiedział Rioter, który uznał, że na dłuższą metę nie ma to sensu, albowiem zmienia się ona praktycznie co chwilę i ogromna masa pracy włożona w tutorial przestanie być ważna po roku.

Oznacza to, że prawdopodobnie w przyszłości zobaczymy kolejne ciekawe postacie w dżungli, które być może sprawdzą się lepiej lub gorzej, a wszystko to przez niską popularność tej roli.