w

Riot po kilku miesiącach naprawi ten przedmiot w LoLu. Zmiana trafi do gry w patchu 12.10

Riot Games

Spirit Visage wciąż zbugowany i nie działa z Omnivampem. Riot ma niedługo naprawić ten przedmiot.


Standardowo w League of Legends istnieje wiele błędów często wyłapywanych przez graczy. Zazwyczaj są to drobne problemy niemające większego wpływu na rozgrywkę. Czasami zdarzają się natomiast sytuacje, w których jeden bug jest w stanie przesądzić o wyniku meczu.

Na największym forum społecznościowym związanym z LoLem regularnie pojawiały się post dotyczący Omnivampa i Spirit Visage, przedmiotu zwiększającego efekty leczące. Ten od dawna nie działa tak, jak powinien, ale deweloperzy ignorowali ten błąd aż do teraz. Ma on zostać naprawiony już za kilka dni.

Spirit Visage i Omnivamp

Zazwyczaj projektanci LoLa starają się naprawić istniejące w grze błędy w jak najkrótszym czasie i te znikają przynajmniej na kilka dni. Tym razem jest inaczej i gracze od kilku patchów proszą twórców, aby przyjrzeli się przedmiotowi Spirit Visage i statystyce Omnivamp.

Spirit Visage jest itemem defensywnym wzmacniającym o 25% wszystkie efekty leczenia oraz wartość tarcz. Oznacza to, że lecząc się normalnie za 100 HP, otrzymamy 125 HP. Omnivamp jest jedną z tych statystyk oferujących właśnie leczenie.

Wszechwampiryzm (ang. Omnivamp) to statystyka zamieniająca część obrażeń ataków podstawowych i umiejętności bohaterów nakładających efekty czarów zamieniana na zdrowie.

Między innymi zapewniają ją takie przedmioty jak Doran’s Blade czy Goredrinker lub runa Ravenous Hunter. W związku z tym występowanie statystyki nie jest wcale takie rzadkie i może mieć spory wpływ na rozgrywkę.

Do tej pory Riot wciąż to ignorował. Nawet kiedy tematy z tym związane były niezwykle popularne i z pewnością nie umknęły oczom pracowników. Dobrym przykładem może być tutaj post użytkownika o nicku 1nc000 na Reddicie. Temat kilka tygodni temu zebrał ponad 4,5 tysiąca plusów w niecałe 24 godziny.

Gracz przetestował przedmioty dające Omnivamp i właśnie Spirit Visage. Pierwszy z nich objął Talona oraz Goredrinker i Ravenous Hydra. Łącznie daje to 20% Omnivamp.

Jak możemy zauważyć, przedmiot nie podniósł poziomu zdrowia o ani jeden punkt. Podobne wyniki osiągnęły trzy inne testy. W komentarzach gracze zwracali uwagę, że być może jest to celowe działanie twórców i Omnivamp faktycznie nie powinien działać ze Spirit Visage. Powinni jednak oni zmienić opis przedmiotu lub runy, aby nie wprowadzać w błąd swojej społeczności.

Teraz w kolejnym temacie przypominającym o tym błędzie wypowiedział się jeden z Rioterów. Poinformował społeczność, że bug zostanie naprawiony już niedługo, w aktualizacji 12.10.

Oznacza to, że faktycznie był to błąd i Riot przez wiele tygodni zwyczajnie go nie naprawiło. Być może twórcy czekali właśnie na patch 12.10 zmieniający leczenie i ogólny balans, a przez ten czas tysiące graczy na całym świecie budowało tę kombinację, nie wiedząc nawet, że nie działa. Aktualizacja oznaczona numerem 12.10 trafi na oficjalne serwery w środę 25 maja. Do tego czasu warto pamiętać, że Omnivamp i Spirit Visage nie działa.