w

Riot rozdaje darmowe RP do LoLa razem z Microsoft. Niestety jest jeden haczyk, który zmartwi Polaków

Riot Games

Riot postanowił rozdać 100 RP graczom LoLa. Dotyczy to jednak tylko jednego regionu.


Gracze League of Legends mogą zgarnąć za darmo trochę RP. Dzięki swojej hojności twórcy postanowili przy współpracy z Microsoftem rozdać społeczności 100 Riot Pointsów.

Oczywiście nie zabrakło haczyka. Okazuje się, że z oferty mogą skorzystać tylko gracze z jednego regionu. Standardowo nie jest to Europa, a Stany Zjednoczone.

100 RP do zgarnięcia

Oficjalny profil Microsoft Bing Dev na Twitterze udostępnił wpis o możliwości odebrania 100 RP za darmo. Taka ilość waluty premium wprawdzie nie starczy na nic konkretnego w sklepie, natomiast może pomóc osobom, które na coś zbierają, a dodatkowe 25 RP sprawi, że będzie ich stać na zakupienie skrzynki lub klucza do niej.

Niestety promocja nie dotyczy Polski ani innego kraju z Europy. Dodatkową zawartość mogą odebrać tylko gracze ze Stanów Zjednoczonych.

Taki konkurs nie do końca podoba się społeczności. Nie dość, że skorzysta z niego tylko mniej niż połowa wszystkich graczy, to dodatkowo ilość przyznawanych RP za darmo jest “śmieszna”. Pokazali to komentujący wpis, wstawiając w odpowiedzi memy wyśmiewające akcję promocyjną.

Warto zauważyć, że jest to ponad 4 razy mniej, niż obniżka wartości prawie najtańszego pakietu RP. Wcześniej było to 1820 RP, po podwyżce cen, która będzie miała miejsce 19 sierpnia, za 48 złotych gracz kupi 1380 RP.

Trudno więc się dziwić społeczności, że takie akcje promocyjne bardziej bawią, niż cieszą. Szczególnie jeżeli patrzy się na rok 2011, gdzie każdy, kto w okresie 2 miesięcy nie otrzymał bana, dostawał 450 RP. Więcej o tym można przeczytać w tym artykule <<<KLIK>>>.