w

Riot szczerze o Zedzie z League of Legends – „jest najbardziej frustrującym bohaterem”

Czy twórcy LoLa celowo osłabiają Zeda, bo jest irytującym championem?


W League of Legends jest ponad 160 różnorodnych postaci, więc trudno wybrać jedną, która jest najbardziej denerwującym przeciwnikiem. Zapewne każdy gracz ma nieco inne typy w tym temacie, ponieważ gra na innej linii oraz inną pulą championów.

Jeden z Rioterów wypowiedział się w tym temacie podczas streama. Podał, kto zdaniem twórców, jest najbardziej frustrujący, więc ci trzymają go w słabszej pozycji, by nie dostał się na szczyt rankingów, jeśli chodzi o win rate. Chodzi o Zeda.

Najbardziej frustrująca postać w League of Legends

Zeda nie trzeba nikomu przedstawiać. To zdecydowanie jeden z bardziej rozpoznawalnych championów w LoLu. Dla osób grających mida i lubujących się w zabójcach, nierzadko był to pierwszy main i do dziś wiąże się dla nich z ogromnym sentymentem.

Natomiast fani LoLa, którzy stali po drugiej stronie – jako przeciwnicy Zeda – zazwyczaj wspominają go dość słabo.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych Rioterów – August Browning – został zapytany o obecny wspomnianego zabójcy. Gracze chcieli poznać opinię pracownika o tym, że bohater jest obecnie dość słaby. Odpowiedź na to może być zaskakująca, ponieważ Rioter przyznał, że owszem, champion nie tylko jest słaby, ale jest trzymany w takim stanie celowo.

Zed jest aktualnie w D tierze i będzie z nim jeszcze gorzej? Jeśli mam być z wami szczery, to właśnie to, czego chcemy. Macie rację, Zed jest słaby. Jest to celowe, ponieważ ten champion musi taki być ze względu na to, że jest najbardziej frustrującym bohaterem w League of Legends. Na wieczność więc Zed prawdopodobnie będzie zdecydowanie słabszy, niż powinien być ze względu na to, jak często jest banowany i frustrujący do grania przeciwko.

Czy taka odpowiedź jest satysfakcjonująca? Dla wielu osób zdecydowanie tak. Na pewno nie są z niej zadowoleni fani opisywanego bohatera, ale osoby, które miały okazję na niego grać i niejednokrotnie zginąć z jego ręki, zazwyczaj cieszą się, gdy jego pick rate spada.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends