Reklama

Skiny w LoLu, na które ludzie nienawidzą grać. Które skórki mają dawać przewagę?

League of Legends

Reklama

Oto zbiór skórek z League of Legends, które zdaniem wielu graczy są pay to win. Czy faktycznie?

Reklama


Problem skórek pay to win jest taki, że od lat gracze zwracają uwagę na to, że niektóre skiny dają pewną przewagę, a mimo to twórcy dalej wydają kolejne, których efekty wizualne dają wiele do życzenia. Początki afer ze skinami p2w sięgają wielu lat wstecz, a ostatnie skórki, które zdaniem społeczności są niesprawiedliwe, pojawiły się w grze jeszcze w tym roku.

Problemy z widocznością potrafią być tak duże, że niektóre skórki zostały zbanowane w profesjonalnych rozgrywkach. Ten fakt pokazuje, że problem naprawdę istnieje i nie jest tylko wymysłem kilku narzekających graczy.

Które skiny z League of Legends dają przewagę?

Artic Ops Gragas

Skórka Artic Ops Gragas w 2018 roku została okrzyknięta pay to win, po tym jak wielu graczy narzekało na widoczność jej umiejętności. Sprawa była naprawdę poważna, w internecie pojawiła się masa screenów z profesjonalnych gier, gdzie widać było, że umiejętności wspomnianego Gragasa są strasznie nieczytelne. O niesprawiedliwych efektach skina wypowiadały się różne znane osoby, a wątki na Reddicie opisujące ten problem zyskiwały wielki rozgłos.

Reklama

PROJECT: Ashe

Legendarna skórka do Ashe z serii PROJECT znacząco zmienia wygląd superumiejętności bohaterki, co zdaniem niektórych utrudnia unikanie tego skilla. Wygląd kryształowej strzały mimo różnic wizualnych wciąż ma ten sam hitbox, co myli część społeczności.

ZOBACZ – Fanowski koncept Pool Party Jinx idealny na letnie wydarzenie w League of Legends

Steel Legion Lux

Lux to bohaterka, której skórki często oskarżane są o pay to win. Jednym z takich skinów jest Steel Legion, który jest zbanowany na rozgrywkach profesjonalnych. Zdaniem wielu efekty wizualne tej skórki są mylące, trudno określić ich hitbox oraz w ferworze walki łatwo pomylić, czy bohaterka akurat autoatakuje czy może już rzuca swoje Q.

Dark Cosmic Lux

Kolejna skórka do Lux, tym razem najnowsza, legendarna. Po wydaniu bliźniaczych skinów o tematyce kosmosu wśród społeczności LoLa zawrzało. Ludzie uznali, że umiejętności nowych skórek są kompletnie nieczytelne, utrudniają grę, wtapiają się w otoczenie. Zainteresowani mogą przeczytać szerzej o tym problemie w osobnym artykule – Gracze LoLa uważają, że przejrzystość skórek zaczyna zanikać. Skille Dark Cosmic Lux są mało widoczne?.

ZOBACZ – Świetny koncept skórki Dark Water Mordekaiser do League of Legends

 

Elementalist Lux

Ultimate skórka Lux, która swojego czasu zachwycała graczy na całym świecie, również nie uchroniła się od słów krytyki. Zdaniem niektórych Q Lux w wersji Elementalist wizualnie leci nieco wolniej niż jego podstawowa wersja. Myli to wielu graczy, ponieważ hitbox skilla nie jest zmieniony, więc łatwo natknąć się na sytuacje, gdzie Q trafiło, mimo że animacja wskazywała na coś innego.

Arclight Varus

Arclight Varus to bardzo znany przykład skórki, na którą prawie nikt nie lubi grać. Superumiejętność bohatera w wersji Arclight mocno różni się od swojego pierwowzoru. Można wręcz powiedzieć, że oba skille wyglądają jak coś zupełnie innego. Nic więc dziwnego, że wielu graczy może czuć się zdezorientowana i nie zauważyć, że przeciwny Varus w skórce Arclight właśnie ultuje.

Dark Waters Vladimir i Atlantean Syndra

Skórki z wodnym motywem często mają pewien problem – niektóre umiejętności mogą zlewać się z otoczeniem, szczególnie podczas walk na rzecze. O ile niekoniecznie dotyczy to skinów Pool Party, to np. Dark Waters Vladimir czy Atlantean Syndra potrafią zmylić wzrok nawet najbardziej uważnego gracza.

ZOBACZ – Riot tłumaczy, jaki jest kontekst aktualizowania efektów wizualnych bohaterów LoLa

Mecha Kha’Zix

Kha’Zix to bohater, który polega na odnajdywaniu odizolowanych celów, które otrzymują wtedy większe obrażenia z jego Q. Gdy przeciwnik oddali się od drużyny, gracz Kha’Zixa widzi powiadomienie, w podstawowej wersji – ciemnofioletowe. W skórce Mecha informacja o izolacji jest znacznie bardziej widoczna. Żeby tego było mało – gracz słyszy również charakterystyczny dźwięk, gdy śledzony wróg staje się odizolowany. W wersji podstawowej nie występuje żaden dźwięk.

Star Guardian Ahri

O legendarnej Czarodziejce Gwiazd Ahri pojawiały się różne opinie. Bywało, że niektórzy nazywali ją pay to win, gdy inni zarzekali się, że skórka jest pay to lose. Skąd tak rozbieżne i wykluczające się wzajemnie opinie? Wszystko kręci się wokół superumiejętności bohaterki, która na wspomnianej skórce jest mocno zaznaczona. Jedni uważają, że zaznaczenie ulta masą błyszczących kolorów i gwiazdek sprawia, że chyba nie istnieje przeciwnik, który by go nie zauważył. Z drugiej strony natłok elementów wizualnych sprawia, że podczas ulta łatwo przemycić inne umiejętności, które zlewają się ze sporą ilością błyszczących ozdobników.

Niektórzy zauważyli to zjawisko i zaczęli tworzyć filmiki, które wykorzystują efekty Star Guardian, np. Pay to win tip.

God-King Darius

Jakiś czas temu pojawił się oddzielny artykuł o tym, że jedna ze skórek Dariusa wywołuje wśród graczy niepokój (zobacz: Dlaczego ta skórka do Dariusa w LoLu nazywana jest Pay2Win?). Okazało się, że powodem tego zjawiska jest zmiana wizualna, w której broń bohatera staje się o wiele większa. Nie zmienia to oczywiście hitboxów i część osób uważa, że powiększony topór lepiej oddaje zasięg umiejętności. Jednak fakt, że osoba grająca widzi znacznie większą broń niż ta, do której być może przyzwyczaiła się przez lata, sprawia, że w głowie pojawia się pewne zmieszanie.

Inne skórki zbanowane w profesjonalnych rozgrywkach

Lista skórek, które wywoływały mieszane emocje w profesjonalnych rozgrywkach, jest dość długa. Większość z nich jest powszechnie znana, ponieważ pojawiały się w dziesiątkach zestawień na przestrzeni wielu lat. Jednym ze świetnie znanych przykładów jest iBlitzcrank. Wiele zamętu siały także Eternum Nocturne, Astronautilus czy Steel Legion Lux. Profesjonalni gracze nie polubili się ze skórkami Justicar Syndrą czy wspomnianym już wcześniej Arclight Varusem. Lista jest oczywiście dużo większa i z roku na rok rozszerza się o nowe pozycje.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Nie przegap najważniejszych wiadomości i śledź nas na X.

Czytaj więcej