w

Sztuczna inteligencja odtworzyła postacie z LoLa. Niektóre z nich wyglądają lepiej, niż oryginały

AI wygenerowało portrety postaci z League of Legends. Czy są podobne do oryginalnego wyglądu bohaterów?


Zabawy ze sztuczną inteligencją, a szczególnie generowanie różnych obrazów na podstawie opisów jest coraz popularniejsze – gracze tworzą w ten sposób wizerunki wymyślonych postaci, obrazy przedstawiające różne abstrakcyjne sceny czy testują możliwości AI generowanie wizerunków już istniejących bohaterów lub nawet realnych ludzi.

W przeszłości pojawiły się różne artykuły na ten temat. Społeczność LoLa wielokrotnie bawiła się w ten sposób – sztuczna inteligencja interpretowała opisy bohaterów lub same ich tytuły i tworzyła na tej podstawie portrety czy splash arty. Oto jeden ze starszych przykładów: Sztuczna inteligencja wygenerowała twarze bohaterów League of Legends. Niektóre z nich mogą przerazić.

Jeden z fanów znów podjął się podobnego projektu i sprawdził, jak AI poradzi sobie tym razem. Jak poszło? Czy stworzone grafiki przypominają bohaterów League of Legends?

Bohaterowie LoLa stworzeni przez AI

Grafik Lamona42 z Egiptu, który zajmuje się tworzeniem różnych interesujących scen, jak i portretów w klimatach fantasy, przygotował interpretację wyglądu championów League of Legends. Tak prezentują się wizerunki postaci znanych z Summoner’s Rift. Na ile przypominają oryginały?

Trzeba przyznać, że sztuczna inteligencja w dość interesujący sposób oddała charakterystyczne cechy niektórych bohaterów League of Legends. Wielu z nich można rozpoznać, mimo że różnią się od swojego pierwowzoru. W niektórych przypadkach identyfikacja jest niestety utrudniona.

Warto wspomnieć, że gracze nie tylko odwzorowywali portrety bohaterów na podstawie ich opisów, tytułów lub samych imion, ale także przedmioty czy inne elementy rozgrywki. Interpretacja nazw itemów przez sztuczną inteligencję również wyszła niesamowicie interesująco: Sztuczna inteligencja narysowała przedmioty z LoLa na bazie samych ich opisów. Efekt zaskakuje.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends