w

Ta postać z LoLa pojawiła się w większości gier Riotu. Nie chodzi o Ahri, Yasuo czy Lux

Jest pewien bohater, który zawitał w ponad połowie gier od Riot Games. Mało kto zgadnie, kto to.


W League of Legends jest prawie 170 różnych postaci. Nie każda z nich cieszy się takim samym zainteresowaniem społeczności. Niektóre są zdecydowanie popularniejsze i wychodzą na pierwszy plan. Widać to szczególnie po ilości skórek – podczas gdy jedni bohaterowie mają ich 5, inni dobili już 20 sztuk (zobacz: Rekordziści League of Legends w liczbie posiadanych skórek. Po 20 sztuk na bohatera).

Przypadkowy gracz, zapytany o to, które postacie są najbardziej rozpoznawalne, zapewne poda Yasuo, Lux, Ahri, Miss Fortune czy Ezreala. Faktycznie są to championi, którzy cieszą się ogromną grupą fanów, stąd też wydawanie dodatków kosmetycznych do nich zwyczajnie się opłaca.

Jest jednak pewien bohater, który nie wyróżnia się liczbą skinów czy obecnością w eventach. Jest za to ważnym elementem wielu tytułów powiązanych z League of Legends.

Ważna postać w uniwersum Runeterry

Jeden z fanów League of Legends zauważył zabawną rzecz. Postać, która nie cieszy się szczególną popularnością w kategorii wydanych skórek, obecności w animacjach, eventach czy po prostu meczach (jego pick rate nie daje mu miejsca nawet w pierwszej 10 supportów, więc nie ma co mówić o ogólnym zestawieniu championów), jest jednocześnie bohaterem, który pojawił się w większości gier związanych z League of Legends.

Chodzi o Serce Freljordu, czyli Brauma.

Jak zauważył gracz, Braum nie jest ani młodym mężczyzną pasującym do stereotypu azjatyckiego piękna, ani magiczną bestią, demonem, uroczym stworzeniem czy atrakcyjną dziewczyną. Mimo to zapisał się w społeczności jako postać o ciepłym, przyjaznym i wspierającym charakterze. Brauma zwyczajnie łatwo polubić.

Z tego też powodu champion pojawił się w wielu grach związanych z League of Legends. Pomijając LoLa na PC, znaleźć go można także w Wild Rift, Legends of Runeterra, Ruined King oraz Song of Nunu. Pojawią się także w Teamfight Tactics.

Wielu graczy w ogóle nie dziwi się, że to właśnie ta postać świetnie pasuje jako charakter w grach fabularnych. Braum powiązany jest także z jednym z najbardziej znanych regionów Runeterry, czyli Freljordem. Jego relacja z poro, które są swojego rodzaju maskotkami League of Legends, również skradła serca fanaów.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends