w

Tak wyglądają nowe pingi w League of Legends. Co oznaczają dodatkowe grafiki?

Riot ogłosił, że w LoLu pojawi się odnowiona wersja pingów. Jak się prezentują?


Każdy gracz League of Legends wie, że kluczem do zwycięstwa jest odpowiednia komunikacja z drużyną i praca zespołowa. Niestety nie zawsze jest czas, by napisać coś na czacie, szczególnie jeśli akurat trwa teamfight lub dynamiczna wymiana 1 na 1. W takich sytuacjach przydają się wbudowane w grze pingi, które za pomocą paru kliknięć przekazują najważniejsze informacje.

Część graczy od dawna uważała, że pingów jest niestety za mało i przydałyby się nowe, by jeszcze lepiej komunikować się z resztą drużyny. O tę zmianę proszono przez lata, aż w końcu Riot wysłuchał społeczność i przedstawił jej nowy projekt pingów, które pojawią się w League of Legends w przedsezonie 2023.

Nowe pingi w League of Legends

Zbliża się koniec sezonu 2022 w LoLu. Riot ujawnił, jak prezentują się plany na nowy przedsezon. Zgodnie z informacjami, w grze zmieni się naprawdę sporo. Wśród nowości pojawiła się wzmianka o odświeżeniu koła z pingami. Twórcy rozszerzają możliwość komunikacji podczas rozgrywki, czyli marzenie wielu graczy w końcu się spełni.

Komunikacja jest zasadniczą częścią gry w League of Legends oraz warunkiem skutecznej współpracy pomiędzy współgraczami. W tym roku podwajamy liczbę sygnałów, aby umożliwić graczom lepszą koordynację gry. Wprowadzamy też dodatkowe koło sygnałów specjalnie dla wizji z wywołaniami takimi jak „Wizja czysta” i „Potrzebna wizja”.

Dodatkowo gracze uzyskają dostęp do systemu głosowania nad celem. Gracze będą mogli oznaczać aktywne lub mające się wkrótce aktywować cele, aby rozpocząć głosowanie całej drużyny nad tym, czy chce atakować dany cel, czy go porzucić.
Oznaczenia umieszczone poza ekranem będą sygnalizowane w sposób informujący graczy o kierunku, w którym się znajdują, nawet jeśli nie są aktualnie widoczne na ekranie.

Oto 8 sygnałów, które będą znajdować się na kole:

 • Powracające sygnały (zgodnie z ruchem wskazówek zegara):
  • Odwrót
  • Przybywam
  • Pomóżcie mi
  • Brakuje wroga
 • Nowe sygnały (zgodnie z ruchem wskazówek zegara):
  • Naciskać
  • Naprzód
  • Przytrzymaj
  • Przynęta

Jak widać, nowe grafiki i animacje pingów wyglądają minimalistycznie i nowocześnie, a zarazem czytelnie. Przestawienie się na odnowione sygnały może potrwać trochę czasu, ale na pewno będzie opłacalne – fani LoLa wiedzą, że dobra komunikacja z drużyną jest kluczem do sukcesu.

Zmiana spodobała się wielu graczom, ponieważ w przeszłości wielokrotnie proszono o dodatkowe formy komunikacji graficznej. Przez lata powstawały różne fanowskie koncepty. Dziś społeczność cieszy się, że Riot w końcu wysłuchał swoich fanów.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends