w

Więcej informacji na temat zapowiedzianej kolejki Quick Play w League of Legends

Co wiadomo na temat nadchodzącej do League of Legends kolejki Quick Play?


W League of Legends jest kilka opcji, które pozwalają na rozpoczęcie meczu. Można zagrać grę rankingową, jak i normalną, a obie kolejki podzielone są jeszcze na poszczególne typy. Wśród nich jest Blind Pick, w którym nie trzeba wybierać pozycji przed rozpoczęciem wyszukiwania gry. Za przypisanie roli odpowiedzialni są gracze, a jedynym narzędziem jest chat. Rozwiązanie to nie jest idealne i z tego powodu kolejka nie cieszy się sporą popularnością, która stale spada.

Riot postanowił coś z tym zrobić i zastąpić Blind Pick Quick Playem, który będzie charakteryzował się tym, co gracze lubią z kolejki Draft oraz wspomnianego Blind Picku. Rozgrywka z jednej strony będzie zaczynała się szybko, a z drugiej pewne będzie to, że dostanie się jedną z zaplanowanych postaci lub roli. Co dokładnie pisze jeden z projektantów?

Co wiadomo o Quick Play’u?

O tym, czym będzie Quick Play, informował już jeden z projektantów w filmiku, który został opublikowany na oficjalnym kanale Youtube. Powiedział, że Blind Pick nie jest tym, co podoba się zarówno graczom, jak i projektantom, więc będą eksperymentowali z nowym rodzajem kolejki. Będzie charakteryzował się on tym, że połączy to, co graczom podobało się w wyborze w ciemno, z lepszymi stronami Draftów (Riot zapowiada zmiany Blind Picku w League of Legends – nowa kolejka Quick Play).

Nowa kolejka została jednak omówiona stosunkowo słabo, więc pojawiały się dodatkowe pytania, a na część z nich postanowił odpowiedzieć Rioter Reav3. Czego dokładnie można dowiedzieć się z jego wypowiedzi?

Dokładnie będzie działało to tak, że wybierze się dwóch preferowanych championów i pozycje. Muszą to być różni bohaterowie oraz różne role. Następnie konieczne będzie dobranie zestawu, który będzie należał do priorytetowej kolejki (pozycja będzie zależna od tego, które role aktualnie są mniej grane).Przez większość czasu przydzielane będą preferowane pozycje, jednak czasami, abyśmy byli w stanie zapewnić sensowne czasy oczekiwania na grę, przydzielane będą priorytetowe zestawy.

Gracze będą mogli wybrać dwie kombinacje roli i bohatera, a następnie przeważnie trafią do meczu z jedną z wybranych pozycji. Czasami jednak konieczne będzie przydzielenie roli, która nie cieszy się popularnością, aby gracze zadowalająco szybko mogli znaleźć mecz.

Na ten moment do tematu fani podchodzą dosyć entuzjastycznie. To, czy kolejka okaże się faktycznie tak interesująca, jak się zapowiada, okaże się jednak dopiero za jakiś czas. Twórcy oznajmili, że planują ją wprowadzić początkowo tylko na poszczególnych serwerach, a dopiero kiedy się przyjmie, zostanie dopracowana i trafi w ręce wszystkich.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends