w

Yasuo na ADC radzi sobie naprawdę dobrze. Jego winrate może zaskoczyć niejednego gracza LoLa

Winrate Yasuo na dolnej alei może zaskoczyć niejednego gracza.


Yasuo to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci League of Legends. Ma oddaną rzeszę fanów, której może mu pozazdrościć niejeden bohater. Jednak ogromna popularność sprawia, że nie brakuje osób, które samuraja szczerze nienawidzą i najpewniej usunęliby go z gry, gdyby to było możliwe.

I choć champion kojarzy się często z osobami, które mainują mida i mocno feedują, psując tym rozgrywkę, to nie można zaprzeczyć, że bardzo dobrze odnajduje się w roli ADC.

Yasuo w roli ADC wygrywa ponad 54% gier

O Yasuo można mówić bez końca. Ostatnio pojawił się temat o tym, że Yasuo został wydany ponad 6 lat temu, a dalej jest jednym z najczęściej banowanych bohaterów. Później społeczność zauważyła, że skórka Nightbringer do tego bohatera ma ukryty easter egg, który może zapowiadać powrót jego brata -Yone – tym razem jako grywalnej postaci (zobacz: Easter Egg w League of Legends zapowiada powrót brata Yasuo – Yone?).

Gracze znów przyjrzeli się samurajowi, jednak już nie pod względem lore czy ilości antyfanów, ale tego, że bardzo dobrze radzi sobie w roli ADC.

Według strony u.gg bohater osiągnął 54,22% winrate na dolnej alei (biorąc pod uwagę dywizje Platyna i wyżej). Po zaznaczeniu wszystkich rang procent wygranych wynosi 53,52.

ZOBACZ – Nervarien tłumaczy, dlaczego hitboxy hooków i grabów w LoLu wyglądają, jak “g*wno”

Patrząc na statystyki z champion.gg zauważyć można, że Yasuo jest jednym z najlepszych ADC pod względem winrate. Zajmuje on 4 miejsce, zaraz za Ziggsem, Heimerdingerem i Twitchem. Tak dobry wynik wydaje się jeszcze lepszy, gdy porówna się go np. do Kai’Sy czy Kalisty, które wygrywają około 47% gier.

Wielu graczy jest naprawdę zdziwionych, że bohater radzi sobie aż tak dobrze. Inni uważają, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ typowi ADC nie mają teraz łatwego życia i nie radzą znacznie gorzej niż kiedyś (stąd m.in. takie a nie inne podium na dolnej alei względem winrate).

Nie oznacza to jednak, że każdy strzelec radzi sobie okropnie, ponieważ Vayne obecnie osiąga 52% winratio, a zaraz za nią jest Jinx, która wypada tylko delikatnie gorzej – 51,96%.

ZOBACZ – To koniec Wukonga, czy Nami? Powrót do życia Kayna, czyli szczegółowe zmiany postaci w patchu 10.9 LoLa

Jak sprawa wygląda w przypadku ban rate? Tutaj Yasuo nie ma sobie równych, jest zdecydowanie najbardziej banowanym ADC, ponieważ jego banrate wynosi aż 4,49%, podczas gdy Aphelios (na drugim miejscu) banowany jest 1,61% gier. Zaraz za nimi spotkać można Caitlyn (1,29%) i Vayne (1,11%).

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends