w

Zbiór ciekawostek o postaci z LoLa, która w ostatnim czasie wzbudzała tak wiele kontrowersji

O tej bohaterce ostatnio mówiło się naprawdę wiele. Co warto widzieć o yordlowej czarodziejce?


Przez ostatnie tygodnie w społeczności League of Legends wiele mówiło się o Lulu. Mała bohaterka wywołała masę dyskusji. Chodziło głownie o jej buffy, które zdaniem graczy były kompletnie niepotrzebne.

O całej sytuacji pojawiły się osobne artykuły, tłumaczące m.in. dlaczego Riot nie powinien wzmacniać Lulu oraz jak ta radzi sobie obecnie na Summoner’s Rift.

Co warto wiedzieć o wspomnianej postaci? Riot ujawnił o niej całkiem sporo.

Ciekawostki o Lulu

Lulu pojawiła się w grze 20 marca 2012 roku. Pochodzi z Bandle City znanego jako kraina Yordli. Bohaterka od początku była projektowana pod rolę wsparcia. Ze względu na to twórcy nazywali ją “Supportdle” (połączenie słów Support i Yordle). Początkowo jej imię brzmiało Waena.

Projektantem Lulu był Rioter Kuo-Yen “Xypherous” Lo, który odpowiada za takich championów, jak: Fizz, Nautilus, Orianna, Renekton czy Riven.

Nie każdy o tym wie, ale na wczesnym etapie projektowania Lulu mogła posiadać superumiejętność Ryze’a. Grupowy teleport był pomysłem ciekawym, ale twórcy zrezygnowali z niego ze względu na to, że nie pasował on do reszty umiejętności bohaterki. Pomysł powrócił w 2016 roku przy okazji reworku Ryze’a.

Pień wyskakujący podczas powiększania sojusznika oraz kapelusz pozostawiony po śmierci Lulu są odniesieniem do gry The Legend of Zelda: The Minish Cap.

ZOBACZ – Hecarim dominował metę w sezonie 2021 i siał strach wśród przeciwników, teraz wywołuje uśmiech na ich twarzy

O Lulu wiadomo całkiem sporo przez to, że jest jedną z Czarodziejek Gwiazd. Riot dokładnie opisał każdą z nich. Z informacji udostępnionych przy okazji wydania serii przeczytać można, że:

  • Grupa krwi Lulu to AB.
  • Bohaterka interesuje się ogrodnictwem, a jej ulubiony przedmiot w szkole to przyroda.
  • Jest biegła w magii wróżek.
  • Ulubionym daniem Lulu są babeczki.
  • Jest najmłodszą członkinią drużyny Lux.

Bohaterka przemawia głosem Joanny Pach-Żbikowskiej, która użycza swojego głosu także innej postaci – Yuumi. W angielskiej wersji Lulu mówi głosem Faye Maty, natomiast w japońskiej – Aoi Yūki. Japońska seiyū może być znana z wielu anime, w tym m.in. z tytułu o czarodziejkach – Puella Magi Madoka Magica, gdzie udziela głosu głównej bohaterce (wiele osób uważa, że Riot mocno inspirował się tym anime przy tworzeniu serii Star Guardian).

Pix jest jej magicznym zwierzątkiem w uniwersum Czarodziejek Gwiazd.

ZOBACZ – Riot rozczarowany zachowaniem Riot Zeda w rozmowie z “Chronoshift”. Drama z której śmieją gracze

Lulu przyjaźni się z wieloma bohaterami LoLa. Ma dobre relacje z Poppy i Tristaną, a w starej historii bohaterka była przyjaciółką Veigara. Szczegóły ich relacji nie są dziś znane, choć wielu fanów twierdzi, że łączyło ich coś więcej.

Lulu ma obecnie 10 skórek, w tym jedną edycję prestiżową wydaną wraz z wydarzeniem Kosmofaza.

Bohaterka została dodana do gry wraz z 2. skinami – Wicked i Bittersweet. Był to ostatni raz, gdy Riot wydał championa wraz z dwoma skórkami.