w

Wszystkie nieznane ciekawostki o Yasuo z League of Legends z okazji 7 urodzin bohatera

Dziś minęło 7 lat, odkąd najbardziej znany samuraj pojawił się na Summoner’s Rift.


Yasuo to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci gry od Riot Games. Bohater jest niezaprzeczalnie szalenie popularny, choć jednocześnie opinie o nim są skrajnie różne.

Niezależnie jednak od tego, czy dana osoba lubi Yasuo, czy nie, warto przyjrzeć się ciekawostkom o tej postaci. Szczególnie że champion kończy dziś 7 lat.

7 urodziny Yasuo z League of Legends

13 grudnia 2013 roku w grze pojawił się samuraj o imieniu Yasuo. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, że będzie to jedna z najpopularniejszych postaci. Bohater stał się idolem wielu graczy, którzy nieprzerwanie od lat wybierają go na Summoner’s Rift, nierzadko mając wbite setki tysięcy punktów Maestrii.

Sukces Yasuo jest widoczny cały czas – niedawno ujawniono, że jego wersja Spirit Blossom jest jedną z najlepiej sprzedawanych skórek na chińskim serwerze (przebija go jedynie Storm Dragon Lee Sin, zobacz: 10 najpopularniejszych skinów wśród chińskich graczy LoLa. Dlaczego właśnie one?).

Yasuo dołączył do LoLa w grudniu, co czyni go ostatnią wydaną postacią w 2013 roku. Twórcą odpowiedzialnym za tego bohatera był Bradford “CertainlyT” Wenban, Rioter, który pracował nad projektowaniem wielu popularnych bohaterów, np. Dariusa, Zoe, Thresha, Zyry, Kalisty czy Apheliosa.

Imię postaci może mieć wiele znaczeń, w zależności od tego, jak zapisze się je w języku japońskim, np.

  • 保 夫 – opiekuńczy, zabezpieczać, mąż
  • 安生 – spokojny; zadowalać, życie, narodziny
  • 康 郎 – szczęśliwy, zdrowy, syn, młody mężczyzna
  • 靖 男 – spokojny; pokojowy, mężczyzna, baron
  • 泰 雄 – wielki, wzniosły, lepszy, męski
  • 八 洲 夫 – osiem, wiele, kontynent, wyspa, mąż
  • 耶蘇 – Jezus

Imię to nosiło wielu znanych Japończyków, m.in. Yasuo Furuhata, Yasuo Yamashita, Yasuo Tanaka czy Yasuo Matsui.

Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Yasuo

ZOBACZ – LoL esportową grą roku 2020. Produkcja Riotu zgarnęła kilka najważniejszych tytułów

Główną inspiracją dla stworzenia Yasuo był klasyczne filmy samurajskie. Prawdopodobnie zaprojektowano go na podstawie Musashiego Miyamota – japońskiego rōnina, który wygrał swój pierwszy pojedynek w wieku 13 lat. W swoim życiu stoczył ponad 60 udokumentowanych walk i nigdy nie został pokonany przez żadnego szermierza.

W angielskiej wersji głos Yasuo podkłada Liam Christopher O’Brien, natomiast w polskiej – Mikołaj Klimek (jego głosem mówi również Lucian i Draven). Aktor głosowy zmarł, a Riot postanowił nagrać nowe kwestie, do których głosu użyczył Konrad Darocha.

Jest on pierwszym championem, który ma prezentację bohatera w w pełni w polskiej wersji językowej.

Video

Bohater doczekał się 9 skórek, w tym jednej edycji prestiżowej – True Damage. Ciekawostką jest to, że prawie wszystkie jego skiny kosztują co najmniej 1350 RP – wyjątkiem są High Noon Yasuo i Yasuo Krwawego Księżyca.

Yasuo to jedna z niewielu postaci, która ma w grze członka swojej rodziny. Co więcej – historia obu braci jest niesamowicie burzliwa. Wydano opowiadający o niej cinematic.

Historia bohatera miała wiele wersji. W jednej z nich champion nie zabił swojego brata.

Yasuo i Yone posiadają wspólny motyw skórek – Spirit Blossom.

Video

ZOBACZ – Reindeer Lillia to jeden z najlepszych konceptów skinów do LoLa, jakie powstały

Na wczesnym etapie projektowania Yasuo miał dwa miecze.

Flet, na którym gra bohater, nazywa się shakuhachi. W niektórych szkołach buddyzmu zen jest on używany jako instrument do praktyki nazywanej suizen. Bambusowy flet przywędrował do Japonii z Chin przez Koreę. Obecne shakuhachi różni się jednak znacząco od swojego pierwowzoru na skutek stuleci ewolucji tego instrumentu w Japonii.

Bohater był nauczycielem Taliyah. Gdy ich ścieżki się skrzyżowały, uczył ją, jak kontrolować jej moce.

Yasuo mówi dialektem starożytnych Iończyków. Jest on związany z dialektem Karmy, ale występują między nimi pewne różnice.

Podczas tworzenia bohater posiadał różne animacje, które przypominały Mastera Yi. Twórcy musieli je usunąć, by postacie nie były ze sobą mylone.

W skali trudności stworzonej przez Riot Yasuo zajmuje najwyższe miejsce (10/10) zaraz obok Anivii, Cassiopei, Evelynn i Rumble’a.

ZOBACZ – Zmiany przedmiotów w LoLu planowane na patch 11.1. Czego mogą spodziewać się gracze?

Gracz o nicku 혼돈 야스오 aktualnie posiada pierwsze miejsce na świecie w rankingu punktów maestrii na Yasuo (ponad 5 200 000). Gra na koreańskim serwerze.

Według strony leagueofgraphs.com Yasuo jest trzecią najpopularniejszą postacią (biorąc pod uwagę wszystkie dywizje) po Jhinie i Ezrealu, osiągając przy tym 48,5% wygranych.

W rankingu bohaterów, którzy najczęściej chodzą AFK, Yasuo zajmuje 2 miejsce (po Kassadinie). Jeszcze pół roku temu bohater zajmował “zaszczytne” pierwsze miejsce.

Aż dwie skórki Yasuo załapały się na współprace ze znanymi markami odzieżowymi. Początkowo była to podstawowa wersja True Damage, którą projektowano we współpracy z luksusowym francuskim domem mody Louis Vuitton. W przypadku prestiżowej wersji tego skina Riot promową japońską markę odzieżową AAPE.JP.

Yasuo z True Damage pracował przy produkcji płyty ALL OUT zespołu K/DA. Bohater pojawił się w komiksie o K/DA. Był również obecny na niektórych promocyjnych obrazkach u boku Akali.

PROJECT: Yasuo jest pierwszą skórką wydaną z tej serii. Początkowo miał nazywać się Cyber ​​Ops Yasuo.

Yasuo Krwawego Księżyca to skórka zaprojektowana przez społeczność. Skin został wydany z okazji wypuszczenia japońskiej wersji klienta i można było go zdobyć za darmo poprzez granie na tym serwerze do 15 lutego 2016 roku.

Yasuo Zwiastun Nocy początkowo miał nazywać się Yasuo Demonicznego Ostrza. Wygląd skórki mógł być inspirowany Soul Caliburem.

Jego splash art jest częścią większego obrazu, na którym walczy z Dawnbringer Riven.

Na zwiastunie skórek z Odysei Yasuo został przedstawiony jako miłośnik powieści romantycznych. Natomiast na jednej z grafik promujących zespół True Damage widać, że bohater czyta książkę o Czarodziejkach Gwiazd z Ahri na okładce. Na tym samym obrazku Yasuo nosi bluzę z czarodziejkami, którą można zamówić w sklepie Riotu – klik. Oznacza to, że najprawdopodobniej jest dużym fanem serii Star Guardian.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends